У вівторок, 28 березня, Синод Православної Церкви України схвалив рішення утворити релігійну організацію у Почаївській лаврі. Якщо держава розірве оренду з Московською церквою, то тоді ця парафія зможе проводити службу в монастирі.

Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.

Зазначається, що організацію очолюватиме митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор.

“У складі Тернопільської єпархії Православної Церкви України було утворено релігійну організацію «Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)”, священноархімандритом якої був затверджений митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор”, — йдеться у повідомленні.

У Синоді взяли участь дев’ять священнослужителів. Під час засідання також було підтримано позицію настоятеля ПЦУ Епіфанія: у ній братію Лаври закликали до єднання в лоні помісної Української православної церкви. Синод також вважає, що необхідно зберегти в Лаврі чернече життя та неперервні звершення богослужінь.

Що відомо про виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври

Українська православна церква Московського патріархату 10 березня 2023 року отримала листа від Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про розірвання договору про користування державним майном та будівлями на території заповідника. Згідно з ним, УПЦ МП має покинути Києво-Печерську лавру до 29 березня 2023 року.

З 21 березня у Лаврі працює міжвідомча комісія, яка має зафіксувати стан збереження нерухомого та рухомого майна, зокрема музейних експонатів, які перебували у користуванні УПЦ МП.

23 березня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що представники церкви вже почали процес виселення з Лаври. Зокрема, вони вивозять звідти бойлери, столи, стільці.

Сам намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло Лебідь говорив, що ченці УПЦ МП не залишать територію Києво-Печерської лаври, попри припинення договору оренди. Адже вони нібито не мають місця, куди могли б вивезти все майно. Водночас нещодавно стало відомо, що вони можуть переїхати до Банченського монастиря на Буковину.