Оскільки в засобах масової інформації недостатньо висвітлюються всі проблеми та наслідки пов’язані з ліквідацією району, хочу довести до Вашого відома наступне.

04 січня 2021 року розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації №12/01.02-01 встановлено граничну чисельність працівників районних державних адміністрацій. Із сімнадцяти РДА, що функціонували в Тернопільській області, чотирнадцятьом, у тому числі Бучацькій, доведено нульову чисельність працівників. Це означає, що весь апарат РДА та всі працівники відділів та управлінь підлягають вивільненню.

06 січня 2021 року, на виконання рішень вищестоящих державних органів, усі працівники управління праці та соціального захисту населення Бучацької райдержадміністрації повідомлені про наступне звільнення із займаних посад, після закінчення місячного терміну попередження. Цей термін спливає 8 лютого. Розпорядженням голови РДА від 05.01.2021 року №1/ 01.01-08 створено комісії з припинення структурних підрозділів райдержадміністрації в результаті реорганізації, шляхом приєднання до Чортківської РДА.

Загалом повідомлено про скорочення 84 державних службовців різних служб райдержадміністрації.

На рахунок приєднання окремих служб до Чортківської РДА, станом на сьогодні, нічого конкретно невідомо, за винятком цифри граничної чисельності всіх працівників Чортківської райдержадміністрації, яка складає 166 осіб – і це для обслуговування населення шести колишніх районів (Бучацький, Монастириський, Гусятинський, Чортківський, Борщівський, Заліщицький).

За неофіційними прогнозами Бучацьке управління праці і соціального захисту населення стане відділенням Чортківського управління праці та соціального захисту населення з чисельністю 5, максимум 10 чоловік. Тут слід справедливо зазначити, що з 04 січня цього року приймання документів на всі види соціальних послуг повинні здійснювати новостворені підрозділи в ОТГ, та протягом трьох днів передати ці справи для здійснення нарахувань в управління соціального захисту. Безпосередньо, подати заяву на любий з видів державної соціальної допомоги, громадянин може до управління через вебсайт Мінсоцполітики або поштою.

З трудом, уявляємо з колегами, як 5-10 осіб зможуть забезпечити весь, практично той же, обсяг роботи, який забезпечували 42 працівники. Адже, у зв”язку з поділом нашого району на три ОТГ, загальна чисельність населення меншою не стала. Із понад 62 тисяч населення, більш ніж 27 тисяч є отримувачами різних державних соціальних допомог, а це учасники, ветерани та інваліди війни, учасники АТО – ОСС, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, батьки дітей з інвалідністю та інваліди з дитинства, отримувачі пільг і субсидій на ЖКП, малозабезпечені сім”ї, внутрішньо переміщені особи і ще ряд малозахищених громадян, які потребують соціальної допомоги. За кількістю таких категорій Бучацький район був на другому місці в Тернопільській області, після міста Тернопіль.

Постає питання: чи можна було уникнути проблем, які пов”язані з ліквідацією нашого району? Переконаний, що Бучацький район мав усі шанси залишитися на мапі, якби керівництво району подбало про це ще на старті, так званої, децентралізації у 2014 – 2015 роках. Але це вже окрема тема.

До речі, у Верховній Раді України чи то Кабінеті Міністрів України є законопроект про збільшення на кілька десятків чисельності районів, однак, питання про відновлення Бучацького району в ньому немає.

До слова, у значно меншій за територією і населенням Польщі – 380 районів, у нас чомусь 136 і це з частиною тимчасово окупованих територій. Хто, коли і з яких мотивів вийшов на цифру 136 в Україні для більшості людей залишається загадкою. Адже з народом ніхто не радився ані шляхом проведення референдуму, ані шляхом широкого обговорення на сходах громадян , а до рішень місцевих рад на верху і не думали прислухатися . Та якщо ними і були надіслані формальні відписки, то колишня районна рада все брала до відома, при цьому навіть не намагаючись довести цю інформацію до жителів району.

Шановні друзі! Це не песимістичний погляд у майбутнє – це реалії сьогодення! На жаль це відбувається сьогодні, тут і з нами.