В селі Звенигород, що за кілька кілометрів від Бучачу можна побачити невеличкий і дуже симпатичний костел Святого Духа і св. Йосафата єпископа та мученика. На відміну від більшості закинутих храмів Тернопільщини поважним віком він не відрізняється, – його звели щойно 1934 року. Зате впадає в вічі модерна та дуже цікава архітектура споруди – такі костели будували лише у міжвоєнний період.
 
Після Другої світової війни храм закрили комуністи і влаштували всередині склад мінеральних добрив. За Незалежності його віддали малочисленій римо-католицькій громаді села. Місцеві розповідають, що тут навіть встигли провести кілька служб, але просякнуте хімією помешкання погано впливало на людей і багато хто по тому відчував задуху та запаморочення. Років зі двадцять тому тут розпочали ремонт. Навіть встановили риштування та каркас для відновлення склепіння. Але через брак коштів на тому все й зупинилося.
 
Представлені світлини зроблені 2018 р., але, як з’ясували “Витрішки”, ситуація на сьогодні ні на крихту не змінилася, хіба що вивезли будівельне сміття, що захаращували територію перед храмом.