Для гостей і жителів Бучаччини пропонуємо туристичний маршрут
« Бучач – перлина Поділля”. Подорож по місту пропонуємо здійснити з самого серця – центрального майдану, посередині якого:
 ратуша, 1751 р. яка є окрасою нашого міста та його візитною карткою. Це унікальний шедевр легендарного майстра Пінзеля та архітектора Бернарда Меретина. Ратуша є справжнім витвором архітектурного мистецтва. Ця будівля унікальна тим, що тут так чудово та неперевершено поєднується скульптура з архітектурою. Її вважають шедевром доби бароко. Фундатором будівництва цієї знаменитої споруди вважають Миколу Потоцького, на кошти якого було зведено будівлю.
 краєзнавчий музей, в якому організовуються персональні виставки, діє постійна експозиція та можна замовити екскурсію по туристичних маршрутах Бучаччини. В експозиції представлені фрагменти робіт Пінзеля.
 монастир оо. Василіян Чесного Хреста Господнього 1753 р. – знаходиться в підніжжі гори Федір, побудований на замовлення Миколи Потоцького. Монастир став центром освітньої діяльності в Бучачі та Галичині. Тут діяла гімназія, яка була відома своєю унікальною бібліотекою, з якої походить Бучацьке Євангеліє – відома пам’ятка ХІІ-ХІІІ століття (зберігається в Львівському музеї українського мистецтва). Сьогодні –це величний духовний та культурно-освітній центр для багатьох поколінь бучачан.
 костел Успіння Пресвятої Діви Марії, 1761-1763 рр. – унікальний своїми величними п’ятьма вівтарями виконаними в дереві скульптором Пінзелем та його учнями, чотири бічні і один головний. Саме перед вівтарем святого Тадея Пінзель брав шлюб та охрестив своїх дітей. Перед головним вівтарем – вирізьблені чудові скульптури, які уособлюють святих. Споруда костелу побудована в стилі бароко (архітектор Мартин Урбанік). В храмі зберігся амвон та орган поч. ХІХ ст. (на даний час не діючий).
 руїни замку ХІV – ХVІІ ст. – найдавніша пам’ятка архітектури в Бучачі, оповита легендами та переказами, яка щоразу вабить до себе безліч туристів. Споруджений в південно-західній частині міста, на місці колишнього дерев’яного замку. Фортеця служила оборонним пунктом від нападів ворогів. Безліч разів руйнувалась та відбудовувалась. На сьогоднішній день збереглись лише руїни, які є окрасою місцевого ландшафту, а із замкової гори відкривається чудова панорама на місто.
 джерело Яна Собеського, 1684 р.– пам’ятка історії, біля якої зупинявся польський король Ян ІІІ Собеський. Зараз тут, як і колись, б’є ключем джерельна вода і щоразу нагадує про цю подію.
 придорожня фігура Богородиці,1751 р.– розташована на перехресті вулиці Б. Хмельницького, виготовлена скульптором Пінзелем та архітектором Б. Меретином на замовлення Миколи Потоцького. Фігура була знищена в післявоєнні роки та на даний час відновлена скульптором Р. Вільгушинським. За легендою, Богородиця захищала місцевих жителів від нападів турків і татарів, а тому і до сьогоднішнього дня має величезну духовну та мистецьку цінність.
 церква св. Миколая, 1610 р.– перший мурований храм в місті, який мав оборонне значення. Церква вражає своїм унікальним іконостасом, виготовленим на замовлення Миколи Потоцького. Фундатором храму були подружжя Стефан Потоцький і Марія Могилянка, про що свідчить їх шлюбний герб над вхідними дверима.
 Церква Покрови Пресвятої Богородиці, 1764 р. – знаходиться в східному передмісті Бучача, збудована на місці дерев’яної. Архітектором храму вважають Й. Шільцера. Особливою мистецькою цінністю споруди є різьблені вівтарі з фігурними скульптурами, які належать перу видатного майстра Пінзеля. Для храму св. Покрови скульптор виконав також царські ворота та дияконські двері іконостасу із зображенням Ангела-Хоронителя і «Благовіщення», які вражають своєю красою та довершеністю.
 придорожня фігура св. Яна Непомука, 1750 р.– велична фігура чеського святого, якого бучачани вважають захисником всіх подорожуючих. Це спільна робота архітектора Бернарда Меретина та скульптора Іоана Георгія Пінзеля. Одна з ранніх робіт Пінзеля, що вражає унікальністю задуму та чудовою пластикою в камені.
Цікавими і привабливими для туристів є також околиці Бучача.
Чотири кілометри на південь від міста, неподалік села Жизномир, на травертиновій скелі знаходяться
 руїни церкви, що в урочищі Монастирок, збудованої у 1600 – 1606 рр.
На північ від Бучача, розташоване село Підзамочок, саме тут збереглись:
 руїни замку ХVІІ століття, збудованого Іваном Збожним Бучацьким у 1600 році.
Екскурсію можна замовити за тел. (03544) 2 13 60, 0969819642.
 
Джерело https://www.facebook.com/%D0%91%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%94%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B8%D0%B9-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9-555828674790170