Декілька слів про Червону гору Дністровського каньйону. Побачити одну з окрас Дністровського каньйону нам вдалося під час сплаву 29-30 квітня 2021р.
Насправді – це особливе місце, з висоти 300 м над р. моря відкривається неймовірна панорама на каньйон (фото виходять шикарні, навіть у дощову погоду).
Свій унікальний вигляд та назву отримала Червона гора через відслонення червоних девонських (400 млн р. до н.е.) пісковиків. Червона гора – найтепліше місце на Дністрі, літом, у цьому районі повітря на 5 °С тепліше ніж у селі Берем’яни (що поруч). Оскільки червоні девонські пісковики у літку прогріваються до 50 °С.
Існує легенда, про те звідки походить назва Червоної гори.
“Одного разу напали на тутешні землі великі орди татарви, здобули село за рікою, а людей – одних вирізали, а інших взяли в неволю. Селяни з цього боку річки задумали втікати, але коваль стримав їх. Усі взялися за роботу. Одні нагромаджували на самій горі каміння, розігрівали його до червоного, інші готовили кип’яток, а прадід день і ніч кував залізо на списи і ножі. Це вони так підготовлялися до зустрічі татарів. Татари переплили ріку на конях аж під беріг, але виїхати стрімким берегом на гору не могли. Тоді покотилося на них з гори важке розжарене каміння. Татарва заворушилася, гинули люди й коні, але живі таки видрапувалися на гору і тут також гинули. Лед­ве татарин висунув голову понад насип, а наші селяни через шию його. Тисячі їх тут погинули, кров текла струмками, земля перемокала і ціпеніла нею. Зачервонілися вся гора. Від того часу цю гору так і називають «Червоною».

Джерело

Хтозна-де.Ua