Про це він сказав в інтервʼю LTV, передає Delfi.
«Позиція Латвії така — якби ці ігри відбулися зараз і в них брали б участь спортсмени з росії та Білорусі, я думаю, що збірна Латвії не поїхала б на ці ігри. Ми сподіваємось, що війна закінчиться, Україна переможе. Це буде абсолютно нова ситуація та нові правила гри. Зрозуміло, у цьому випадку латвійські спортсмени теж зможуть брати участь у таких Олімпійських іграх», — сказав Тікмер.
Латвійський олімпійський комітет планує запропонувати латвійським спортивним федераціям звернутися до міжнародних колег із закликом не допускати спортсменів із росії та Білорусі до участі у кваліфікаційних змаганнях Олімпійських ігор.
Водночас Олімпійська рада Азії оголосила, що спортсменів з росії та Білорусі буде допущено до участі в Азійських іграх цього року, але поки невідомо, чи зможуть вони виконувати критерії кваліфікації Олімпійських ігор.
25 січня МОК опублікував заяву, в якій закликав дозволити окремим російським і білоруським спортсменам, що не підтримують війну в Україні, брати участь у спортивних змаганнях під нейтральним прапором.
Водночас в організації підтвердили, що санкції проти росії та Білорусі залишаються чинними. На території обох країн заборонено проводити міжнародні змагання.
У відповідь на це президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт заявив, що Україна може бойкотувати Олімпійські ігри, якщо російським і білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні спортивні змагання.
Президент України Володимир Зеленський звернувся з листами щодо цієї теми до президентів провідних міжнародних спортивних федерацій, а також до президента Франції Емманюеля Макрона, чия країна прийме Олімпійські ігри 2024 року.
Зеленський також заявив, що Україна розпочне міжнародну кампанію, щоб не допустити російських спортсменів до змагань на Олімпіаді. Низка країн, зокрема Польща та Велика Британія, вже засудили наміри МОК, а Данія навіть не виключила можливість бойкоту.
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у відповідь написав, що МОК «пропонує світу пропагувати насильство, масові вбивства, руйнування». «Спорт не буває поза політикою — спорт просуває її. Таким чином МОК пропагує антигуманну політику росії», — наголосив він.
Натомість МОК відкинув критику з боку України, назвавши її «наклепницькою».