Завершується рік, час підсумувати як ми прожили та прогосподарювали в Бучацькій громаді, проживаючи тут не залишаюсь байдужою до її розвитку. Через обставини, що складаються, вважаю за доцільне звернути увагу як громадськість, так і міську раду на ряд аспектів. Остання сесія міської ради викликала в мене суперечливі відчуття. З одного боку добре, що затвердили бюджет, з іншого – цей бюджет нічим не відрізняється від попереднього і більш ніж впевнена є ряд статей куди направлено кошти й ефективність їх використання є досить сумнівною. Щоб всім було краще зрозуміло наведу два приклади: перший – фінансування радіо в Бучацькій районній раді було понад 10 років і все чекали на частоти, які потрібні для його запуску. Цього року вже ніхто не говорить про радіо ( за виключенням депутата О. Нищія ), а щоб ви розуміли за цей час витрачено на це понад 1,5 млн грн. І в результаті – ні радіо, ні FM частот. Другий приклад – закупили цього року втридорога щебінь, роздали по селах, і що ми чуємо на сесії, депутати кажуть, що краще б той щебінь не сипали ще гірше стало, як було.
Результатом такої діяльності є те, що 2021 році ми якось прожили , але великих здобутків не набули.
А що далі… Новий рік…бюджет…збалансований розпис доходів і видатків, але яким насправді буде бюджет 2022 року бюджетом розвитку, проїдання чи виживання?
Ще хочу привернути увагу громадськості до одного дійства, яке відбувалось на Тернопіллі і чомусь повне ігнорування нашої міської ради. Думаю тут їм потрібно повчитись у наших сусідів. Йдеться про проєкт телепремія «Гордість Тернопілля». Мене надто здивувало, що у номінації «Uромада року» Бучацька ОТГ при чисельності 38181 особи набрала 578 голосів (1,52%), а Трибухівська громада -1362 голоси при чисельності 8817 осіб ( 15,5%). Це приклад того,як розвивається громада і як її підтримують. Перше місце у номінації «аграрій року» здобув Гадз П.І., який, окрім того, увійшов у 20 найкращих платників податків  України 2021 і це перше підприємство Тернопілля, яке здобуло такий статус. Але, я про інше у двох номінаціях увійшли у трійку лідерів Іваницька Таня (Літератор року) та Клебан Наталя(дитина року), чому жодної реакції влади, чому їх не було відзначено жодними подарунками? Насправді горджусь, що у громаді є потенціал, талановиті діти, лідери, які прагнуть бути успішними.
Можливо розвиток громади не залежить від того, хто і куди сплачує податки, а від того хто як розставляє пріоритети, чи бачить насправді лідер громади її через три роки, чи живе сьогоднішнім днем? Але навчатись і практикувати потрібно було у ВИШАХ, а зараз потрібно використовувати набуті знання на користь громади, не допускаючи помилок.
 
Із найщирішими побажаннями миру Україні, доброго здоров’я і достатку у кожну домівку і щасливого всім НОВОГО РОКУ!!! 
 
Олена Кравчук