26 листопада 2020 року відбулося перше пленарне засідання першої сесії Золотопотіцької селищної ради восьмого скликання, на якому набули повноважень новообрані депутати: Головецький Володимир Михайлович, Юзьків Василь Петрович, Фецич Галина Василівна (на цьому ж пленарному засіданні вона склала свої повноваження у зв’язку з призначенням на посаду старости, натомість згодом депутатських повноважень набув Павлюк Володимир Миколайович), Кривулич Володимир Васильович, Григоришин Василь Михайлович, Штепула Валентина Василівна, Кравчук Зоряна Романівна, Навроцький Микола Григорович, Панькевич Іван Іванович, Гнатківський Віктор Васильович, Шиманська Людмила Михайлівна, Петрів Іван Васильович, Михайловський Михайло Васильович, Стрільчук Тетяна Степанівна, Поврозник Юрій Зіновійович, Кавецький Роман Іванович, Кіндрат Василь Ярославович, Сеник Леся Василівна, Кіндрат Іван Васильович, Вуїв Ольга Миколаївна, Дем’янчук Уляна Тарасівна, Макарук Василь Васильович, Заріцька Надія Романівна, Богачик Людмила Романівна, Крисюк Андрій Іванович, Демах Іван Васильович.
Цього ж дня приступив до своїх обов’язків і новообраний Золотопотіцький селищний голова Михайло Прокіпчук. Одноголосно, шляхом таємного голосування, обрано Золотопотіцькою селищною радою секретаря – Уляну Дем’янчук, затверджено радою та призначено на посади заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Лілію Чорну, керуючу справами (секретаря) виконавчого комітету Галину Дручок, призначено на посади старост : Романа Лучка, Володимира Юрчака, Людмилу Федьків, Ніну Кострибу, Галину Фецич, Романа Білака, Степана Дармограя, а згодом – Івана Данилюка.
Новообраний селищний голова, його команда та депутати Золотопотіцької селищної ради розпочали свою діяльність в нелегкий для нашої громади час: завершення бюджетного року, погашення фінансових зобов’язань, проведення повного розрахунку з працівниками, повноваження яких завершилися, нестача коштів на виплати по захищених статтях, написання і затвердження нового бюджету … І все це на фоні реорганізації приєднаних Стінківської та Космиринської сільських рад і ліквідації Бучацької РДА.
В час фінансової нестабільності паралельно доводилося вирішувати нагальні питання, щоб забезпечити діяльність ради та її виконавчого комітету в правовому полі – написання та затвердження регламенту, положень про постійні комісії ради, про виконавчий комітет, про старосту тощо. За ці сто днів було скликано шість сесій, які складалися з засідань постійних комісій та восьми пленарних засідань ради, прийнято 360 рішень, дію одного рішення зупинено розпорядженням голови.
Вперше, за весь період існування Золотопотіцької селищної ради, діюча влада почала працювати над забезпеченням доступу до публічної інформації жителів Золотопотіцької територіальної громади і опубліковувати проєкти всіх рішень, які виносяться на розгляд ради, протоколи пленарних засідань та вже прийняті рішення. Також проводиться інформування жителів громади щодо важливих питань, які можуть мати резонанс, зокрема обговорення про затвердження переліку земельних ділянок, які Золотопотіцька селищна рада зможе надати в оренду шляхом проведення аукціону.
За ці сто днів також проведено чотири засідання виконавчого комітету та прийнято 33 рішення, які переважно забезпечують жителів територіальної громади можливістю отримувати якісні адміністративні послуги.
На вимогу Бюджетного кодексу створено та зареєстровано Фінансовий відділ Золотопотіцької селищної ради як юридичну особу, реорганізовано і передано повністю бухгалтерію в Відділ освіти, культури, молоді та спорту Золотопотіцької селищної ради, який до 01 січня 2021 року не був розпорядником коштів.
У зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні, ліквідацією Бучацького району та Бучацької РДА, переходом багатьох повноважень на місця, з метою забезпечення жителів громади якісними адміністративними, соціальними послугами, керівництво селищної ради та працівники апарату змушені були оперативно вирішувати питання щодо упорядкування структури апарату Золотопотіцької селищної ради, реорганізацію існуючих структурних підрозділів, щоб забезпечити прийом документів у сфері соціального захисту, створили «Службу у справах дітей», створили та зареєстрували комунальну установу «Золотопотіцький центр надання соціальних послуг».
За цей час було завершено реорганізацію Стінківської та Космиринської сільських рад, прийнято в комунальну власність Золотопотіцької територіальної громади майно, що знаходиться на території цих сіл, передано Чортківською районною радою і прийнято Золотопотіцькою селищною радою КНП «Золотопотіцька міська лікарня» Золотопотіцької селищної ради, прийнято рішення про створення КНП «Золотопотіцький центр первинної медико-санітарної допомоги» та оголошено конкурс на посаду директора.
В цей час в старостинських округах з перших днів старости, окрім роботи пов’язаної з забезпеченням жителів своїх сіл адміністративними послугами, розпочали вирішення нагальних проблем. Насамперед – це облаштування нового робочого місця, місцями – косметичний ремонт адмінбудівель, організація благоустрою територій.
Майже в усіх населених пунктах громади є проблеми з освітленням, яке станом на сьогодні для керівництва громади є пріоритетним. В Русилові вже розроблено документацію на освітлення та придбано селищною радою 18 ліхтарів. Також найближчим часом ще 30 ліхтарів встановимо в селі Соколів – завершимо освітлення Центральної вулиці та вул. Підлісна.
В селі Костільники зараз проводиться планова реконструкція ЛЕП, вже придбано 100 ліхтарів з кріпленнями для встановлення, яке буде можливе тільки після завершення електриками основних робіт.
В Стінці завершено освітлення вулиць та монтаж 45 ліхтарів, в Космирині – 10 ліхтарів (5 з яких встановлено завдяки спонсорам).
Зважаючи на фінансовий стан селищного бюджету, більша частина роботи в селах Золотопотіцької територіальної громади проводиться на одному ентузіазмі новопризначених старост, фінансовій підтримці місцевих підприємців та праці небайдужих жителів громади. Саме таким чином в Возилові, Костільниках, Золотому Потоці місцями підсипали дорогу, встановили сміттєві баки в селі Стінка, ліквідували стихійні сміттєзвалища в Космирині та в Стінці, зробили благоустрій в Скоморохах, обрізали аварійні дерева в Соколові та по дорозі до Миколаївки і багато іншого.
Справжнім викликом для багатьох органів місцевого самоврядування та їх комунальних підприємств у нашому регіоні стала негода, яка вирувала кілька діб з 11 по 17 лютого 2020 року. Наслідки ми намагалися долати оперативно, спільними зусиллями разом з аграріями та іншими власниками необхідної техніки, одночасно інформуючи про стан доріг громади на офіційній сторінці в соцмережі.
Також здійснюється робота щодо залучення міжнародних інвестицій, грантових проєктів (команда Золотопотіцької селищної ради відібрана для навчання в Школі місцевого самоврядування DESPRO), налагоджується комунікація з жителями громади, проводиться аналіз селищного бюджету та інформується про це громаду.
Зокрема, згідно даних U-LEAD, які проаналізували доходи територіальних громад за січень 2021 року в порівнянні з січнем минулого року, Золотопотіцька територіальна громада збільшила свої доходи на 167 %, при цьому динаміка надходжень зі сплати ПДФО в порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить 248 %. В цьому ми поступаємося тільки Трибухівській територіальній громаді, яка збільшила свої доходи по сплаті ПДФО на 333 %. Але в загальному стан речей невтішний – по доходах у розрахунку на одного жителя громади ми все ж передостанні (але це на одну позицію вище, в порівнянні з минулим роком).
Попереду ще чимало планів та проєктів, які хочеться втілити життя. 100 днів – це надзвичайно мало, щоб досягнути видимого результату, але це сто днів наполегливої та кропіткої роботи, орієнтованої на розвиток громади.
Сподіваємося, що спільними зусиллями, завдяки тісній і прозорій співпраці між місцевою владою, жителями громади та платниками податків, все ж таки, крок за кроком, ми подолаємо всі труднощі.