23 січня 1947 біля с.Жуків Бережанського р-ну Тернопільської обл. загинув Микола Арсенич-“Михайло” – референт Служби безпеки Проводу ОУН (1941–1947)

23 січня 1947 біля с.Жуків Бережанського р-ну Тернопільської обл. загинув Микола Арсенич-“Михайло” – референт Служби безпеки Проводу ОУН (1941–1947), відзначений Золотим Хрестом заслуги УПА (1946), посмертно підвищений до ступеня генерала контррозвідки УПА.
Облава МВД чисельністю 700 осіб в лісі на схід від сіл Жуків та Гиновичі біля 13 год. на схилі яру виявила криївку – один із солдатів помітив слабку пару, яка йшла з вентиляційного отвору. На пропозицію здатися повстанці відкрили вогонь. Облавники через вентиляційний отвір та люк-вхід кинули в криївку 12 гранат і 6 ракет. Підпільники загинули, не встигнувши підірвати криївку (в ній було 40 кг толу з підведеним бікфордовим шнуром), а вибухова хвиля від розриву гранат і дим ракет загасили облиті гасом та підпалені важливі документи.
В криївці полягли сам М.Арсенич, його дружина і помічниця Анна Кінка-“Віра”, охоронець Степан Мельник-“Клим”, а також Марія Римик-“Наталка”-“Маруся” (у 1945 була довіреною зв’язковою Р.Шухевича, зааарештована НКВД влітку того ж року, стала агенткою, у 1946 потрапила в руки підпілля, засуджена до смертної кари, яку замінено роком канцелярської роботи в криївці без права виходу на поверхню)