Остання принцеса Кореї – українка з США Юлія Муллок

Юлія (Джулія) Муллок (18 березня 1928, Пенсильванія – 26 листопада 2017, Гаваї, США ) походила з родини українських емігрантів, здобула гарну освіту та працювала в команді одного з найкращих архітекторів Нью-Йорка, яка розробляла скляну піраміду для Лувра.
Водночас особисте життя Юлії довго не складалось. Вирішивши кардинально змінити життя та поїхати до Іспанії, 35-річна Юлія розклеїла оголошення про продаж своєї квартири. А далі події розгорталися як в кіно. Оглянути квартиру прийшов її новий співробітник, випускник Прінстона Ї Ґу (1929 -2005) – останній принц Корейської імперії, який вподобав дівчину і не хотів, аби вона поїхала з Нью-Йорка.
Принц попросив її заради нього залишитися у Штатах. Згодом Ї Ґу освідчився їй – українською. І хоча зазвичай в українській діаспорі тоді не були поширені шлюби з представниками інших націй, та й було очевидно, що цей шлюб – мезольянс, батьки нареченої погодилися. Так українка стала принцесою Кореї, за якою до кінця життя закріпився титул “Її Імператорська Величність”.
Варто зауважити, що корейська монарша династія вже не мала впливу. З монархії країна перетворилась на президентську республіку, всі імператорські маєтки було націоналізовано. Навіть, коли в 1963 році до влади в Кореї прийшов новий президент і дав згоду на повернення королівської родини на батьківщину і дозволив поселитись в одному зі сеульських палаців, було зрозуміло, що владу монархи вже не повернуть.
Водночас життя принцеси Юлії було непростим не лише через це батьки чоловіка так і не прийняли її, а відсутність дітей посилювали неприязнь до неї. Аби відволіктись, Юлія займалася благодійністю в сиротинцях та відкрила крамницю, де продавали одяг, пошитий людьми з інвалідністю. Місцеві називали її “Великою мамою”. За іронією долі, слово “мама” вона чула лише від чужих людей — подружжя так і не змогло мати дітей й зрештою удочерило дівчинку, яку назвали Євгенією.
Все ж обставини виявилися сильнішими за кохання і в 1982 році пара офіційно розлучилась після 20 років шлюбу. Ні Ї Ґу, ні Юлія не одружилися вдруге. Принц переїхав до Японії, де викладав архітектуру в університеті. А остання принцеса Кореї ще багато років жила в Сеулі.
Померла вона на 90-му році життя в притулку для літніх людей в Гонолулу на Гаваях.
Текст підготовлено для Diaspora.ua на основі відкритих джерел (зокрема, відповідної статті у Вікіпедії та https://24tv.ua/…/ukrainka_kotoraja_stala_poslednej…/amp).
Передрук і використання – за умови активного посилання на Diaspora.ua.