На цю ідею нас підштовхнули події навколо встановлення меморіальної дошки сотнику УПА Ярославу Косарчину на фасаді Бучацької гімназії, яку він закінчив у 1937-му році. Барельєф обійшовся в три десятки тисяч гривень районному бюджету, плюс стільки ж доклала родина героя. А от користь від такого способу увіковічнення пам’яті, чесно  кажучи, доволі сумнівна; дуже навряд чи діти кинуться до вчителя історії виясняти ким же був той Косарчин, побачивши бронзову дошку на фасаді навчального закладу…

Вважаємо, що у ХХІ столітті можна і треба вже відходити від застарілих традицій меморіалізації видатних історичних постатей і подій через встановлення пам’ятних знаків, дощок, бюстів, скульптурних композицій тощо і максимально використовувати сучасні інформаційні технології. А якщо взяти до уваги, що Косарчин далеко не єдиний видатний випускник нашої гімназії – їх десятки – то на увіковічнення їх пам’яті не вистачить і цілого фасаду будівлі.

Тому єдино вірним рішенням бачимо створення віртуального музею видатних учнів Бучацької гімназії.

Ідея полягає в залученні вчителів, спеціалістів по інформаційних технологіях, місцевих знавців історії Бучаччини, а головне – УЧНІВ гімназії до розробки такого проекту! Під наставництвом старших молоді люди зможуть самостійно займатися пошуком інформації та наповненням віртуального музею контентом. От такий підхід абсолютно точно буде сприяти дослідженню історичної пам’яті, її популяризації серед молоді Бучача.

А не бронзові дошки на фасаді.

Від себе колектив “Бучацьких справ” гарантує безкоштовний хостинг для віртуального музею, а також цінні подарунки найкращим, найактивнішим редакторам та дослідникам.

Першим кроком бачимо утворення ініціативної групи, яка мала би розробити концепцію проекту і залучати надалі всіх бажаючих молодих бучачан до роботи над сайтом.