І́гор Миха́йлович Пилатю́к (нар. 16 червня 1954БучачТернопільська область) — український музикант (скрипаль), дириґентпедагог, культурний та громадський діяч. Народний артист України (1999), професор (2001), Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2017). Народився в сім’ї самодіяльного музиканта Михайла Васильовича Пилатюка та його дружини Стефанії Петрівни (з дому Маценко). У 1961—1969 роках навчався в Бучацькій середній школі (тепер Бучацька гімназія імені В. М. Гнатюка); також закінчив Бучацьку музичну школу (клас скрипки, вчитель — Людмила Лиско). В 1969 р. вступає до Тернопільського музичного училища, яке успішно закінчує в 1973 році (клас скрипки О. Татаринцева). Цього ж року стає студентом стаціонарного відділення Львівської консерваторії ім. Лисенка (клас скрипки професора Богдана Каськіва). Після закінчення консерваторії від 1978 р. працює викладачем Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського.

Ініціатор створення Камерного оркестру при Івано-Франківській філармонії (1982), був його художнім керівником і головним диригентом. Під орудою Пилатюка І. М. Оркестр став переможцем 1-о Міжнародного конкурсу камерної музики (1991, Хмельницький, Україна)., гастролював по Україні, містами колишнього СРСР, за кордоном. З колективом виступали: Богодар Которович, С. Кравченко, Кирило Стеценко-молодший, Лідія Шутко, Народний артист УРСР Олег Криштальський, Оксана Рапіта, Етелла Чуприк, Хорова капела імені М. Глінки (С.-Петербург)під керівництвом В.Чернушенко. Оркестром під орудою І.Пилатюка записано понад 50 творів до фондів Нац.радіокомпанії України,; був учасником Днів культури України в Білорусії, Казахстані, Росії, де популяризував українську класичну і сучасну музику. Вперше в Україні у виконанні Оркестру під орудою І.Пилатюка прозвучали камерні полотна Василя Витвицького, Мирослава Скорика, Олександра Козаренка, Ірини Кириліної, Євгена Станковича, Ігора Щербакова та ін., а також перекладені для кам. орк. прекрасні композиції М. Лисенка та Я. Степового. 1991—1992 рр., також 1994—1999 рр. — старший викладач, доцент кафедри скрипки Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського. У 1992—1995 — старший викладач Вищого музичного інституту ім. М. В. Лисенка. Також працював завідувачем відділу скрипки середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату.

1999 р. — І.Пилатюк ректор Вищого музичного інституту імені М. Лисенка, іІститут реформовано в ЛМА (2002), від 2007 р. — ЛНМА імені М. В. Лисенка.

Від 1999 р. І.Пилатюк — головний диригент Львівського камерного оркестру «Академія», що гастролював в Україні, Німеччині, Швеції, від 2008 р. щорічно бере участь у Міжнародному фестивалі «Бескиди без кордонів» (Польща).

Як дириґент, П. виступає в Україні та за кордоном з різними творчими колективами, зокрема Заслуженою капелою України «Трембіта», Львівським камерним оркестром, симфонічним оркестром оперної студії НМА ім. М. В. Лисенка, Львівським камерними оркестрами «Академія», «Harmonia Nobile».

На посаді ректора ЛНМА П. започаткував кілька конкурсів: вокальний ім. Т. Терен-Юськіва, фп. ім. Ф. Шопена; Всеукраїнські конкурси скрипалів, піаністів, духовиків, а також був організатором і учасником численних міжнародних і всеукраїнських наукових конференцій.

Модератор і виконавець (як диригент) багатьох мистецьких проектів: «5 хор. кантат на сл. Т. Шевченка» ; сцен.-театр. дійства на музику Й. Гайдна «Сім слів Спасителя на Хресті» (2007, Львів. т-р опери та балету) ; «5 скрипкових концертів М. Скорика» (Львів, і Київ. філармонії), ретроспективних концертів, присв. ювілеям Ф. Шопена, Ф. Ліста, за участю укр. і польс. виконавців (Україна-Польща); «Ігор Пилатюк та його учні» ; «П’ять концертів Л. Бетховена» для фн. (соліст — С. Едельман) та ін.

Наукові інтереси І.Пилатюка пов”язані з педагогічною роботою на кафедрі скрипки ЛНМА імені М. В. Лисенка й актуальними проблемами історії і теорії музичного виконавства й педагогіки. У класі професора І.Пилатюка навч. понад 30 лауреатів міжнародних і всеукраїнських конкурсів, поміж них: Максим Брилинський, Василь Заціха, Ф.Касік, Анастасія Пилатюк, Назарій Пилатюк, Богдана Півненко, Марія Стрельбицька, О.Семчук та ін.

Пилатюк І. — автор посібників, методичних розробок, публікацій у наукових виданнях і періодиці, а також головний редактор багатьох наукових видань.

Посада: ректор Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка.

Матеріали вільної енциклопедії 17.06.2021 року  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%8E%D0%BA_%D0%86%D0%B3%D0%BE%D1%80_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87