5 місяців тому ми розповідали про жителя Трибухівців Степана Андреїва, який на своєму подвір’ї збудував заглиблену теплицю і серед зими вирощував і продавав помідори. А недавно ми дізналися, що пан Степан створив у Фейсбук нову сторінку “Квіти Трибухівці”, і вирішили поцікавитись, чому він зосередився саме на вирощуванні квітів.

– Головна причина такого рішення – мікроклімат в моїй теплиці. Як показали перші півроку роботи, заглиблена теплиця має як плюси, так і мінуси. Основна перевага такої конструкції – економія на опаленні взимку завдяки заглибленню в землю. Найбільший недолік – дуже висока вологість повітря. Якщо влітку вологість ще можна знизити, відкривши вікна, то взимку боротися з цим практично неможливо і вологість майже весь час тримається на позначці 100%. Такі умови є несприятливими для помідорів, огірків чи перцю, вони хворіють, у них погано зав”язуються плоди і виходить низька урожайність.

– А квітам такі умови не шкодять?

– Навпаки, лише сприяють. Переважна більшість квітів, які ростуть в наших кімнатах або на балконах, походять з тропічних районів Америки, Африки і Азії. А що таке тропіки? Це місцевість, де ніколи не буває зими і завжди висока вологість повітря. Саме такі умови створені у мене в теплиці. Тут квіти прекрасно себе почувають, вони взагалі не хворіють, для них це справжній рай.

– Які саме квіти Ви вирощуєте?

– Цієї весни я мав лише 28 сортів пеларгонії, кілька сортів колеуса і пахістахіс жовтий. Але зараз у мене відбувається величезне розширення асортименту. Я придбав і розмножую десятки нових сортів королівської, зональної і ампельної пеларгонії, петунії, калібрахоа, стрептокарпуса, колеуса. Також у моїй колекції кілька сортів дипладенії, якобінія, спатіфіллум, маранта та багато інших рослин.

– А чому Ви вирішили створити сторінку “Квіти Трибухівці”?

– Спочатку я розміщував оголошення про продаж квітів на своїй особистій сторінці і в різних групах. Але поступово дійшов до думки, що для цього потрібно створити спеціальну сторінку. Причому ця сторінка задумана не лише для того, щоб інформувати відвідувачів про ціни на квіти. Тут я буду розміщувати фотографії і опис квітів, які я вирощую. На цій сторінці всі бажаючі зможуть познайомитися з новинками, які у мене постійно з”являються і які будуть в продажі в майбутньому. Також на цій сторінці я буду давати рекомендації по догляду за квітами, їх підживленню і розмноженню.

– Ви остаточно відмовились від вирощування овочів і фруктів і будете займатися виключно квітами?

– Поки що ні. Зараз я пробую підібрати такі овочі і фрукти, які будуть нормально себе почувати в специфічних умовах моєї теплиці. Зокрема, гарно себе проявила ремонтантна суниця. Зараз я її масово розмножую і планую продавати від серпня до початку зими, а, можливо, і довше, і наступної весни з квітня. Причому, в продажі будуть як плоди, так і саджанці. Цієї весни непогано себе показала редиска і наступної весни я планую знову її вирощувати. Взимку спробую вирощувати гриби, зокрема, гливи. Гриби люблять високу вологість і я сподіваюся, що у мене їм сподобається. Також хочу перевірити, як взимку в таких умовах буде почувати себе зелень, зокрема, салат і базилік. Одним словом, я ще постараюся порадувати жителів Бучаччини домашніми позасезонними овочами і фруктами, але це будуть не помідори, не огірки і не перець.

– Дякую за розмову, Степане, і нехай реалізуються всі Ваші плани!

– Дякую. На все добре!