І ледь не завоювала першу медаль в кар’єрі на рівні Діамантової ліги.

Українська бігунка Наталя Стребкова стала новою володаркою рекорду України у легкій атлетиці. Трапилося це за підсумками її виступу на етапі Діамантової ліги у Стокгольмі, де вона бігла дистанцію 3000 метрів з перешкодами.

Стребкова у Стокгольмі дебютувала на рівні змагань Діамантової ліги. Перед цим вона змагалася на рівні чемпіонатів Європи, а у 2021 році уперше в кар’єрі виступила на Олімпійських іграх.

Перед етапом у Стокгольмі Стребкова показала другий найкращий результат у кар’єрі у бігу на 3000 метрів з перешкодами. Вона здобула перемогу у Мадриді, пробігши дистанцію за 9:33.11 хвилин.

У Стокгольмі Стребковій не вдалося перемогти. Однак вона показала найкращий час у кар’єрі і ледь не зачепилася за медаль Діамантової ліги.

Як виступила Стребкова на етапі Діамантової ліги у Стокгольмі?

Головними претендентками на подіум перед стартом були представниця Казахстану Дейзі Джепкемеї, кенійка Розефлін Чепнгетіч, німкеня Геза Краузе, які вибігали у кар’єрі за 9:10.00 хвилин. Проте лише Джепкемеї змогла залишитися у боротьбі за медалі – Краузе не потрапила у топ-5, а Чепнгетіч взагалі не фінішувала.

Натомість Стребкова отримала можливість поборотися за медаль. На заключне коло дистанції українка йшла у топ-5 і вела боротьбу за “бронзу” з швейцаркою Шіарою Шеррер та німкенею Леєю Майєр.

Стребковій майже вдалося фінішувати третьою. Однак на заключних метрах дистанції її випередила Шеррер.

Попри втрачену медаль, Стребкова змогла стати новою володаркою рекорду України. На фініші її час склав 9:24.54 хвилин.

• Діамантова ліга. Стокгольм: біг на 3000 метрів
  1. Дейзі Джепкемеї (Казахстан) – 9:15.77 хвилин
  2. Еліс Фіно (Франція) – 9:19.59 хвилин
  3. Шіара Шеррер (Швейцарія) – 9:24.16 хвилин
  4. Наталя Стребкова (Україна) – 9:24.54 хвилин

Стребковій вдалося оновити рекорд України, який тримався упродовж 14 років. У 2008 році Валентина Горпініч на Кубку України подолала дистанцію за 9:27.26 хвилин – Стребкова покращила результат більш, ніж на дві секунди.

Щодо свого особистого рекорду, то Стребкова оновила його на сім з половиною секунд. У серпні 2021 року в Угорщині вона подолала дистанцію за 9:32.05 хвилин.

Топ-3 найкращих забігів у кар’єрі Стребкової

• 9:24.54 хвилин – Стокгольм, 2022 рік
  • 9:32.05 хв – Будапешт, 2021 рік
  • 9:33.11 хв – Мадрид, 2022 рік

Хто така Наталя Стребкова

• 27-річна українська бігунка, що спеціалізується на дистанції 3000 метрів з перешкодами, представниця Тернопільської області.
  • Стребкова – учасниця Олімпіади-2020 у бігу на 3000 метрів з перешкодами (11-е місце у кваліфікаційному забігу).
  • Найвищим досягненням Стребкової на міжнародному рівні залишається “срібло” молодіжного Євро-2017 з легкої атлетики серед спортсменів до 23 років.