Вітання із Вознесінням Господнім

 

10 червня християни східного обряду відзначають свято Вознесіння Господнього. Воно є одним з найважливіших для вірян і присвячене піднесенню Ісуса Христа на небо. Свято Вознесіння Господнього припадає на сороковий день після Великодня. Це останній день, коли віряни вітаються словами “Христос воскрес!” У храмах цього дня ховають плащаницю. . Цікаво, що це свято, як і Великдень, не має фіксованої дати, проте завжди припадає саме на четвер. Варто зазначити, що Вознесіння Господнє вважається одним із 12 найголовніших церковних свят для християн.  Тому в цей день хочеться привітати усіх християн східного обряду та побажати їм Божої ласки наповнення душі мудрістю та благодаттю. 

ІСТОРІЯ СВЯТА

В Євангелії говориться, що після свого воскресіння Христос перебував на землі ще 40 днів, він являвся апостолам і розповідав їм про Царство Боже, про своє друге пришестя, а також про те, що їх незабаром охрестить Святий Дух.

Вважається, що саме на сороковий день після воскресіння Ісус потрапив у рай і так закінчив свій земний шлях. Та перш ніж піднятися на небеса, Син Божий дав своїм учням останні настанови, благословив їх і став віддалятися, підносячись на хмарі в супроводі двох ангелів. Побачивши таке чудо, апостоли повернулися до Єрусалиму з великою радістю.

НАРОДНІ ПОВІР’Я

За народним повір’ям, протягом усіх сорока днів, починаючи Великоднем і закінчуючи Вознесінням, ворота пекла та раю залишалися відкритими. У цей період душам померлих праведників дозволяється перебувати на Землі, а душі грішників не відчувають пекельних мук.

У народі Вознесіння традиційно пов’язують з урожаєм і зростанням, адже свято припадає на зміну сезонів у сільському господарстві.

 

Total Page Visits: 384 - Today Page Visits: 3