#Коропець_понад_Дністром KOROPIEC Galitsky
Значний пласт минувщини вказує на те, що Коропе´ц, Горигля´ди, О´стра з усіма присілками були важним торговим городищем у XII-XIV ст. єдиним цільним утворенням на тракті з Бучєчі до Товмачу через Кутище.
Горішне, Підтемне (попід Темне), Коритисько (-ще), Кут, Пар (Надпар, Підпар), Гостинець, Середне, Бардзєль, Вивіз, Згар (Мервецьке), Ставище, Ризовка, ЧистА, Коноплиска, Циринки, Корчиска, за Шкромидов, Могилки, Перевозець (Перевіз)*, Горби, на Загорах, Млинарске, Панске, Замчиска, Надвода, Міжвода, Городище, Плебанія, Гнилець (поза Гнильцем), Гнила, Гризотове, Дибакове; Кий (на Кию), Вагнірівка, Когутів, Ризи, Пастівник, Середне, Василиків горб, Хандириси, Додатки, над Кручив, Зубатина, Баранове/корчі), Стойла, Долинки, Вадова (Гора і Долина), Вила, Гіпсарка; Луги, Погоріла, Деренова, Рогачів, Фастова, Щовп, Дубове, під Єтриков, Полєнске, Клюків, Красна, Замчище, Малинник, Диберки, Майдан, Бісурменка, Старе Городище, Кічерова, Лопушне; Чернів, Підпанькова, Михайліцке, Франчикове, Колосієве, Ниви; Підбучина, Лиса, Високий горб, коло Дуба, Піддідухова; Млинівка, Довгий потчок, Ринва, Вертіль, Шипоти, під скалов; Кізя, Пужники, Весела, Новосілка, Баришки, Залісецке…; Ястрібне, Колодіжне, Дубина, Теребіж, в Бридійовім, под Семеном, Ямна, Западнє, Левентова, Верхній і Нижній Довжок, Кольонія, аж три Діброви (Дуброви – Вістринська, Коропецька,Нижнівська), Полошівка, Литків, Підзелепужна, на Калиновім, в Кормиськах, Грабок, на Мазурах; Майзлі, Задвір,Пасєка, Дільнець, Довгі гони, середні гони, задні гони, Короташі (короткі), Посіч, Оболонське, Підгір’я, Берчук, Крище, Яцева, Глиниска, Воротиска, Черезгінні, Черездолинні, Луг, Чорний ліс…
** Після цього всього був Владислав Ягайло з впольваним єленем та його позолоченими рогами в каплиці і закладений парафіяльний костьол в 1421 році, ще пізніше Маґдебурське право (1453), а відтак спустошення татарвою і частковий занепад…кілька століть в часовому проміжку, зараз те, що маємо нині.
*Воротиска – місцина перетину усіх шляхів втч. до мостищ на Нижнів, на скренті до каміньлому (поблизу тої місцини зараз височіє “брендовий короп”).
мапи XVIII-XIX століття, місцева топоніміка, і не тільки на ресурсі: https://maps.arcanum.com/en/
* ПЕРЕВІЗ (Перевозець у Коропци був Великий, Дольний і “на шпіці” (шпилі)). Свій “перевіз” був у Вістрі та Гориглядах для переправи на іншний берег вплав на човнах, поромом…
ps. до кожного топоніма є своя цікава історія і це все на території трохи більше 80км² , але то вже архіви і тексти (як анонс)… #обєднані_в_одному_з_давнини
© Коропець-ІНФО 2023