Туристичний маршрут
«Бучач – Чортків – Перлини краю Подільського».
Старовинний, романтичний, таємничий Бучач з багатою культурною спадщиною і величними пам’ятками архітектури завжди був в центрі уваги туристів не тільки з України, а й з-за кордону. Місто характеризується духом середньовіччя і підкорює неймовірною красою, шармом з перших хвилин знайомства. Опинившись у Бучачі, можна сповна насолодитися його численними пам’ятками минулого, щедрою природною красою та багатою історією. А для того щоб відчути атмосферу міста, туристам варто зробити не спішу, пішу прогулянку центром і вуличками старовинного Бучача.
Отож, розпочнемо свою подорож з самого серця міста –
ратуші 1751 р. яка є унікальним шедевром легендарного майстра Пінзеля та архітектора Бернарда Меретина. Це справжній витвір архітектурного мистецтва. Ця будівля унікальна тим, що тут так гармонійно поєднується скульптура з архітектурою. Її вважають шедевром доби бароко. Фундатором будівництва цієї знаменитої споруди вважають Миколу Потоцького, на кошти якого було зведено будівлю.
Краєзнавчий музей, де знаходиться постійно-діюча експозиція, організовуються персональні виставки та можна замовити оглядову екскурсію по туристичних маршрутах Бучаччини.
Руїни замку ХІV – ХVІ ст. – своєю героїчністю вражає середньовічний замок, адже саме звідси відкривається чудова панорама на місто та долину річки Стрипи. Це особливо популярна локація серед туристів та гостей міста. Найдавніша пам’ятка архітектури в Бучачі котра оповита легендами та переказами . Фортеця служила оборонним пунктом від нападів ворогів. На сьогоднішній день збереглись лише руїни, які є окрасою місцевого ландшафту.
Джерело Яна Собеського, 1684 р. – пам’ятка історії, біля якої зупинявся польський король Ян ІІІ Собеський. Зараз тут, як і колись, б’є ключем джерельна вода і щоразу нагадує про цю подію.
Захопить своєю чисельністю різноманіття храмів: костел Успіння Пресвятої Діви Марії, церква св. Миколая, церква Покрови Пресвятої Богородиці, монастир отців Василіян Чесного Хреста Господнього. Це надзвичайно мальовничі місця, духовна окраса міста, що наповнені вірою, побожністю та молитвою і обов’язково варті того, аби їх відвідати.
Неподалік від центру міста стоять придорожні фігури Яна Непомука та Богородиці, які належать перу Пінзеля та Меретина. Проте на сьогоднішній день на жаль вони є втрачені, а на їхньому місці з фінансової допомоги місцевого мецената встановлені копії цих славетних робіт.
Також вражає своєю оригінальністю Арт-двір, який своїм виглядом нагадує італійський дворик, і який разом із ратушею є візитівкою Бучача.
Отож, Бучач по праву можна вважати справжньою архітектурною перлиною Поділля та містом-музеєм під відкритим небом. Впродовж багатьох років Бучач вабить та зустрічає гостей і туристів з різних куточків України та з-за кордону.
Бучач – місто, яке зачаровує з першого погляду. Кожна вуличка Бучача наповнена стародавнім шармом, ароматами кави, духом романтики і архітектурною довершеністю. Кожен його елемент приховує цікаві історії та інтригуючі загадкові легенди. Бучач неповторний та незмінний, Бучач – історія, що втілена у силуетах його архітектурних композицій. Це місто, яке «охороняє» старовинний замок який змусить вас повірити в мрію. Загадковості Бучача не має меж. Бучач треба чути, відчувати серцем і розумом, аби повністю пізнати його філософію, його мудрість, натхнення і будучину.
Неодмінно відвідайте Бучач і ви закохаєтесь в це місто…
Далі наша мандрівка пролягає в місто Чортків яке славиться своїми легендами і багатовіковою історією.
Чортків – це історичне і дуже привабливе місто. Візиткою якого є костел Матері Божої Святого Розарія та Святого Станіслава, або Домініканський костел діючий, деканальний храм Чортківського деканату РКЦ в Україні. Він, безумовно, є одним з найвеличніших костелів України, якого один раз побачивши не можна забути вже ніколи. Отож, розпочнемо свою мандрівку саме з нього. Побудований у неоготичному стилі. Перша будівля костелу була споруджена у 1610 році, а на початку ХХ століття він був перебудований саме так, як ми бачимо його сьогодні. Оточений високим муром з оборонними вежами, він служив сховком для місцевих жителів під час татарських нападів. У підземеллях костелу, вхід до яких замуровано, знаходяться з давніх часів гробниці знатної шляхти, серед якої спочиває фундатор і заступник костьолу Станіслав Гольський.
Також окрасою міста є Годинникова вежа, яку можна назвати серцем міста чи своєрідним її символом. Вона знаходиться в центрі Чорткова. Сюди сходяться дороги з усіх головних міських напрямків, щоб знову розбігтися у світ. Збудована на початку минулого століття в нетрадиційному для Західної України стилі фахверк. Годинник вистукує ритм Чорткова ще з позаминулого століття. Щодня годинникар підтягує важкі гирі годинникового механізму налаштовуючи точний час. Стара ратуша з годинниковою вежею і флюгером-півником вважається теж візитною карткою міста.
Також в містечку є дві дерев’яні церкви – пам’ятки архітектури національного значення: церква Вознесіння Господнього та храм Успіння Пресвятої Богородиці. Вознесенська церква споруджена у 1630 році чортківськими народними майстрами без жодного цвяха, і на сьогоднішній день є одним із найзначніших здобутків народної архітектури України. Вражає своєю красою і церква Успіння Пресвятої Богородиці котра будувалася ремісниками міського братства з 1581 по 1584 рік. Одними з ініціаторів побудови храму став кушнір Микола Драчук, а згодом – швець Гаврило Журавель. Храм зазнав чимало руйнувань під час набігів турків і татар, але щоразу був відбудований. Церкву прикрашає іконостас, виготовлений у ХVІІІ ст. Найстаріша ікона церкви – Запрестольний образ Успіння Пресвятої Богородиці – вражає своєю витонченістю, красою, світлом та величчю.
Туристам також варто завітати у Чортківський замок, який мав багатьох власників, але в записах зберігся як замок Гольських. Від самої споруди на сьогоднішній день збереглися лише стіни, але все одно можна побачити дивовижну архітектуру. Через свою п’ятикутну форму замок іноді називають «українським Пентагоном». Руїни колись могутнього Чортківського замку стоять біля підніжжя Вигнанської гори, основним його призначенням було стримувати напади турків і татар на місто. Це місце також є привабливим для любителів гострих відчуттів. Адже досі живе легенда про заховані скарби і замурованого ченця, привид якого до цього часу блукає поруч мурів фортеці.
Старовинне місто Чортків з безліччю цікавих локацій, неймовірною архітектурою та захопливою історією. Місто, яке овіяне легендами,багате на пам’ятки історії, має свої культурні традиції. Саме тут можна пройтися старовинною бруківкою, тією бруківкою якою завжди мандрують туристи, поспішають на роботу чи просто відпочивають місцеві жителі та гуляють закохані пари. Тут ви зустрінете талановитих музикантів, подивитися мультик про місто та завітаєте у кафе та ресторани, які гостинно відкриють двері своїм відвідувачам, зваблюючи їх екстравагантними наїдками місцевої кухні, смачною випічкою та запашною кавою. Побувавши хоч раз в Чорткові ви полюбите це унікальне місто за його традиції та самобутність. Ми раді ознайомити Вас з цим чудовим містом на березі річки Серет, містом на перехресті багатьох доріг. Місто, в якому вдало переплелося сьогодення і середньовіччя, вся суворість минулого та романтика сучасності, шалений ритм життя та одночасне відчуття спокою. Описуючи видатні місця Чорткова можна вічно, але слова – це лиш слова, його треба побачити на власні очі та відчути цей неповторний ритм. Ви ще й досі сумніваєтесь чи варто відвідати Чортків?
Отож, мандрівка наша на сьогодні завершена, але не завершена подорож у минуле і сьогодення краю Подільського. Ми й на далі будемо все частіше дивувати вас все новими і цікавими локаціями, де ви гарно проведете свої вихідні і отримаєте незабутні враження. І для того, аби побачити щось неймовірне, не обов’язково їхати кудись далеко. Багато цікавого розташовано поруч нас.
Для того щоб замовити екскурсію по туристичному маршруту звертайтеся за номерами телефонів: 0969819642, 0680370770, 0687092610.