На північ від міста Бучач на автошляху Бучач – Тернопіль розташоване село Підзамочок. Вперше згадується у документах як Підзамче у 1684 р. До 1945 року це було одне з небагатьох сіл Бучаччини, де більшість мешканців були поляками. Сьогодні село – один із традиційних осередків написання лемківської писанки. Справу народних майстрів, переселенців з Лемківщини, продовжує молодь. При будинку культури працює народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Лемківщина».
Біля р. Стрипа, збереглися руїни замку XVII ст. Ціла система фортифікаційних укріплень складалась із замку, бастіонної та равелінної систем, валів, ескарпів. Збудував замок Іоан Збожний Бучацький у 1600 році. Його окрасою є в”їзна брама , що коробовим склепінням пронизує основу чотирикутної вежі. Над брамою оригінальна гербова композиція з греко-латинським написом.
Підзамочківський замок, що входив до фортифікаційних споруд на р. Стрипа, зазнав значних руйнувань під час турецько-польської війни 1672-1684 рр. Після відбудови він використовувався власниками до початку XIX ст.
Навпроти замку, на правому березі р. Стрипа у 1885-1939 рр. працювала шовкоткацька мануфактура – власність родини Потоцьких. Виробництво було устатковане механічними жакардовими верстатами з ручним приводом. Тут виготовляли шовкові стрічки, дволиці пояси, макати (дволиці килими), оббивні тканини, декоровані срібними та золотими нитками, геометричними та рослинними орнаментами. Шовкові, кольорові і обвиті металевою фольгою нитки (посріблені, позолочені) завозили з Італії, Франції та Туреччини. У вересні 1939 р. фабрика була націоналізована, а в роки війни приміщення та обладнання зруйнували. Сьогодні вироби бучацьких майстрів золототкацтва можна побачити у музеях Тернополя, Львова та за кордоном.
Неподалік знаходиться фігура св. Антонія Падуанського початку ХІХ ст., який був португальським католицьким священником та ченцем ордену францисканців. Його вважають покровителем загублених речей та зцілення хворих. Фігура св. Антонія зображена з немовлям Ісусом на руках, а символом святого є лілія. Багато легенд оповідають саме виникнення фігури, але задум залишається один – втілити в камінь душу. Вдихнути в нього життя. І всі, хто щиро просить допомоги святого отримають те, що хочуть. Це місце, яке намолене вже багато років приваблює своєю потужною енергетикою.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Джерело

Бучацький краєзнавчий музей