Світлина ілюстративна

Пласт як український аналог скаутського руху був організований в Україні у 1911 р. Олександром Тисовським, Петром Франком (сином Івана Франка) та Іваном Чмолою. 12 квітня 1912 р. у Львові вихованці одного з засновників організації, Олександра Тисовського, вперше склали Пластову Присягу. Відтоді 12 квітня є Днем Пласту.

Пластуни брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Масовості пластовий рух набув у 1921 році з виходом першого українського підручника «Життя у «Пласті» за редакцією О.Тисовського.

Активісти Пласту були фізично знищені польською владою, з 1930 року «Пласт» працював у підпіллі, а з 1939 року його діяльність було перенесено за кордон. Зокрема значного поширення пластовий рух набув у США та Канаді.

В Україні «Пласт» був відновлений на початку 1990-х років. Нині це – найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу та об’єднує пластунів України й української діаспори. Найактивнішими є організації в США, Канаді, Австралії, Аргентині, Великій Британії та Німеччині. Чимало відомих представників української діаспори, про яких ми розповідаємо, є вихованцями Пласту.

А нині багато пластунів захищають Україну в російсько-українській війні у складі різних формувань ЗСУ та ТрО, або допомагають нашим воїнам як волонтери, здатні дістати все, що потрібно і навіть більше. Дякуємо!!!

СКОБ!

Diaspora.ua