Міністрство культури розпочинає процес повернення майна держави у Свято-Успенській Почаївській лаврі, якою зараз користується УПЦ МП.

Про це розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі загальнонаціонального телемарафону, передає ТСН.ua.

“Керівником Почаївської лаври подано позов до суду щодо того, щоб повернули церкву, з якою закінчилася угода про користування УПЦ (МП) на території Лаври”, – зазначив Ткаченко.

За його словами, “священик, який керує в Почаївській лаврі” (очевидно йдеться про намісника монастиря УПЦ МП на території цієї Лаври – митрополита Почаївського Володимира (Мороза)), не допустив представників заповідника до церкви. Через такі дії ієрарха буде відкрите кримінальне провадження щодо перешкоджання користування майном держави.

Своєю чергою директор Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Вадим Микулич у коментарі “Главкому” зазначив, що на рівні керівництва держави ще не ухвалене рішення щодо долі Почаївської лаври.

Джерело