У Тернополі нагородили почесним званням «Мати-героїня» 70 жінок області. Урочиста церемонія нагородження відбулася в обласній філармонії, де заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко привітав матерів та вручив їм державні нагороди. Він висловив велику повагу та подяку жінкам за їх материнський подвиг, самовідданість, любов і турботу, які вони вкладають у виховання своїх дітей.

Велика повага і пошана вам, шановні матері! Держава визнала ваш материнський подвиг, самовідданість, любов та турботу, які ви вкладаєте у своїх дітей. Я щиро дякую вам за те, що виховуєте наше майбутнє. Нехай діти завжди тішать вас своєю увагою, добротою та успіхами.

сказав Віктор Устенко.

Серед нагороджених були жительки різних громад області, зокрема Григорчук Олеся Богданівна з Бучача, Лучка Олеся Іванівна з Переволоки, Сиров’як Оксана Михайлівна з Помірців та Солодка Марія Петрівна з Нових Петликівців.

Почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Це звання відзначає вагомий особистий внесок у виховання дітей, створення умов для їхнього навчання та розвитку творчих здібностей.

З 2005 року по 2024 рік це звання отримали 6952 жінки Тернопільщини. У 2024 році, за Указом Президента України, 70 жінок були нагороджені в рамках державної програми «Соціальний захист дітей та сім’ї». Департамент соціального захисту населення Тернопільської ОВА виплатив кожній матері одноразову винагороду в розмірі 30 280 грн, що становить 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Загальна сума виплат склала майже 2 мільйони гривень.

Джерело