28 серпня 2022 року в м. Бучач відбувся концерт віолончеліста, композитора Золтана Алмаші. Подія відбулась за ініціативи платформи “1\5” – це музична спільнота, що займається просуванням класичної музики в суспільний простір, розповідає про музичні події в Україні та організовує концерти для музикантів. 

 

Зо́лтан Гаври́лович А́лмаші (* 22 січня 1975, Львів) — український композитор, віолончеліст, лауреат премії імені Льва Ревуцького (2003). Закінчив Львівську консерваторію в класі віолончелі (1998) та композиції (1999) у Ю. Ланюка, у 2002 — аспірантуру Національної музичної академії України (керівник — Є. Станкович). Артист ансамблів «Київська камерата», «Нова музика в Україні», «Гольфстрім». Член НСКУ.

Вікіпедія

Музика, що розлилась стінами костелу занурила слухача в особливу атмосферу злиття двох часів – бароко та сьогодення. Це була година медитації; відрив від часу та простору. Прозвучали сюїти. Перша сюїта з нещодавно записаного альбому Золтана Алмаші «Шлях та ілюзії» складається з таких творів: прелюдія, вальс, сарабанда і танго. Також альбом доповнюють п’єси «Христя, Христя», «Прелюдія» та «Ностальгія», що і були “уламками” в програмі концерту. Друга сюїта у концерті – Йоганна Себастьяна Баха. Якщо ж у авторських творах композитора відчуваються сучасні настрої, то сюїта Баха – це музика, що пройшла крізь століття і продовжує продукувати нові враження серед любителів класики. Все це ви можете почути у відеозаписі концерту.

  Під час події відбувався збір коштів на потреби ЗСУ. Скромну суму у 2660 грн. було передано “Волонтерам Бучаччини”.