Відповідь на це питання неоднозначна. На цей час кабінет комп’ютерної томографії та сам томограф на 100 відсотків придатний до роботи. Про це розповідає депутат Тернопільської обласної ради, голова  постійної комісії  з питань бюджету, в минулому головний лікар Бучацької комунальної лікарні Олег Олексійович Щиголь:

  •  За кошти Бучацького мецената та підприємця Петра Івановича Гадза, було проведена повна реконструкція колишнього рентгенкабінету під кабінет комп’ютерної томографії. Були проведенні ремонтні роботи стін, підлоги, стелі – із застосуванням відповідних захисних матеріалів. Встановлено свинцьовані двері та вікно. Змонтовано два потужних кондиціонери  для охолодження обладнання. Доставлено та встановлено сам комп’ютерний томограф. Проведено його налаштування та перевірку. Витрати на всі ці роботи становили понад 600 тисяч гривень. Відповідною ліцензованою компанією надано висновок щодо повної готовності до роботи. Чому теперішня міська влада не бере його на баланс та запускає в роботу – не відомо.

Через те, що досі КТ не працює, жителі Бучаччини вимушені їздити на томографію в Чортків, Теребовлю чи Тернопіль. Хоча, томограф абсолютно готовий до роботи. Міська комунальна лікарня не може укласти договір на надання певних медичних послуг. Наприклад, лікування інсультів – це випадки, коли час виявлення і початку лікування дуже важливий! Фактично іде на хвилини.  А віз і нині там! Можливо, люди, прочитаючи цю невелику замітку, допоможуть владі зробити так, щоб кабінет КТ запрацював –  зазначає Петро Іванович Гадз.

Про те як важливо швидко діагностувати та надати допомогу при інсульті читайте в статті бучацької лікарки Костянець Уляни Олегівни