Відомий бучацький меценат профінансує будівництво церкви для воїнів АТО та Героїв Небесної сотні.

Військовий капелан о. Юрій Матвіїшин та батько Героя України Костенко Ігор, завітали з візитом на виробничі потужності ФГ “Гадз”, до Бучацького мецената Петра Івановича Гадза. В ході візиту вони запросили Петра Івановича на освячення наріжного каменя фундаменту храму “Всіх Святих землі Української”, який будуватиметься в пам’ять Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО, воїнів Афганців та всіх новітніх мучеників, які відали своє життя за волю України. Під час змістовної бесіди Петро Іванович висловив бажання та пообіцяв взяти на себе повне фінансування будівництва Храму, його зовнішнього та внутрішнього оздоблення, виготовлення іконостасу, благоустрою прилеглої території. Гості були приємно вражені візитом та таким подарунком для громади Бучаччини.

“Щиро дякуємо Петру Івановичу, що він став ініціатором фінансування будівництва Храму, за це прошу в Всевишнього Господа подати йому рясних Божих ласк, душевного спокою на многая і благая літа!” – схвильовано говорить о. Юрій.

Також о. Юрій повідомив, що на освячення прибуде Високоповажний Архієпископ Тернопільський і Кременецький — Нестор. Освячення відбудеться о 15-годині 26 грудня 2021 року (остання неділя року), за адресою м. Бучач вул. Бічна Ген. Шухевича,1.

Зображення взято з Детального плану території
Зображення взято з Детального плану території
В час візиту о. Юрія та Ігоря Костенка, до Петра Івановича завітав також із дружнім візитом о. Степан – настоятель храму св. Михаїла в с. Трибухівці, який подякував відомому підприємцю та меценату за активну підтримку церков, за його людяність та готовність допомагати церквам не залежності від конфесійних приналежностей. За його словами Петро Іванович ніколи не відмовляв в клопотаннях щодо потреб церкви, і не одноразово сам ініціював допомогу, тому він відвідав його в переддень свят побажати Божого благословення та здійснення усіх задуманих справ на благо громад та церкви.
Так сталося, що в цей день на ФГ “Гадз” також побували і отці Бучацького монастиря о. Васильян — о. Теодор та о. Пантелеймон. Про що йшлося в їх розмові ми розповімо згодом.