Вже так склалося, що базар і Бучач ніби є поняттями не роздільними, і історично пов’язаними. Так з 1558 року, за привілеєм короля Сиґізмунда II Авґуста (прохання власниці — вдови Катажини Бучацької-Творовської), 2-чі на рік (на святих Прокопа та Єнджея) проводилися ярмарки, щотижня в четвер — торги, що сприяло зростанню добробуту міщан, розвитку ремесел.
На думку Олега Рибчинського, давня площа Ринок мала форму трикутника.
Теперішній майдан Волі – колишня ринкова площа міста (одна з кількох). У приміщенні ратуші діяли крамниці (партер), на поверхах розташовувалася міська управа.[1] До Першої світової війни мала інший вигляд.
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/Знімок-екрану_2021-01-12_09-05-01-1024x622.png)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/Знімок-екрану_2021-01-12_09-36-35.png)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/Знімок-екрану_2021-01-12_09-07-11-1024x322.png)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/завантаження-2.jpeg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/11825925_1483924608571746_1239726980829167994_n.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/11822304_1483923555238518_7376066970030410060_n.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/11825873_1483923395238534_130495478331431884_n.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/11813292_1483921265238747_2530306035146960915_n.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/12244368_1517193578578182_56770884346026232_o-768x1024.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/16107085_364129903961582_3091575044718306626_o-655x1024.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/36063914_2114096218863135_723511623540539392_o.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/1n.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/01/1499929521a8b.jpg)