Про це повідомив Голова Тернопільської обласної ради – Михайло Головко на сайті Обласної ради 

Продовжуємо позбуватися від московського впливу через українські святині

 
Якщо у Києво-Печерській лаврі поступово відновлюється історична справедливість, то навколо Почаївської лаври виникає чимало питань. Часто їх адресують і мені, як голові Тернопільської обласної ради, хоч це питання і знаходиться поза межами повноважень органів місцевого самоврядування.
 
0Отож, повідомляю, що у п’ятницю, 27 січня, дав розпорядження створити робочу групу з вивчення питання правомірності використання комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври.
 
Окрім депутатів Тернопільської обласної ради від різних фракції залучаються також представники Тернопільської ОВА, обласного управління нацполіції, прокуратури, юстиції, управління держгеокадастру, органів місцевого самоврядування.
 
Окрім того на найближчому засіданні сесії ми ініціюватимемо звернення про негайну передачу комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври в користування Православній Церкві України.
 
Звільняючи країну від злочинців на полі бою, мусимо дбати і про звільнення від духовного ярма.
 
Перший крок — заборона московської церкви на території України та повернення всіх святинь, якими незаконно володіла агентура кремля.
Московські попи мають залишити всі українські святині!