Сьогодні 14  вересня, вперше за  Новоюліанським календарем, християни східного обряду святкують день Воздвиження Хреста Господнього, або як називають в нашій місцевості: “Чесного Хреста”

 Це особливий і визначний день християнства, як утвердженої і спасительної релігії людства. Майже 3 століття минуло після смерті Ісуса на хресті, аж допоки правитель Римської імперії Костянтин Великий проголосив християнство державною релігією. Мало того, він ще збудував у Єрусалимі, на тій же горі Голгофі церкву і назвав цей храм – Воздвиженням Хреста Господнього. Бо там, неподалік, в проваллі таки було віднайдено це Ісусове хресне дерево серед інших хрестів і в чудодійний спосіб доведено автентичність.

Свято Воздвиження Чесного Хреста належить до дуже старовинних свят. Це одна з найважливіших в духовному житті бучачан подія, храмове свято вимоленої не одним поколінням парафіян Церкви Воздвиження Чесного Хреста Господнього (також Здвиженська церква монастиря оо Васильян), яка вже не одне століття своїми дзвонами продовжує скликати вірних на Богослужіння, де бучачани всією громадою направляють спільні молитви на добрі справи, світлі помисли для добробуту наших родин та мирного майбутнього української держави.  

Дорогі бучачани, з нагоди величного релігійного свята прийміть найщиріші вітання! Хай в День Храмового свята Ваші серця наповняться любов’ю, щирістю, добром та Божою Благодаттю.  Нехай Господь обдаровує нас миром і спокоєм, міцним здоров’ям, духовною силою, наснагою та надихає на нові звершення на благо парафіян  та всього українського народу!

Автор світлини Олександр Яворський