День Собо́рності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99[1].

Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День Соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

 
Сьогодні це свято як ніколи важливе, українці зрозуміли, що без єдності ми не вистоїмо перед лицем північного ворога. В нас нема східняків чи західняків, в нас є єдиний народ України! У єдності наша сила! Тому бажаємо нам усім миру, тільки єдність приведе нас до перемоги! 
 
Київ, 22 січня 1919 року. Проголошення Акту Злуки на Софійській площі. Фото з архіву Українського Інституту національної пам’яті