Введення Пресвятої Богородиці в Храм — християнське важливе Богородицьке свято, яке було встановлене на честь знакової події: Пресвята Богородиця своїми батьками була приведена до Єрусалимського храму для посвячення Богові. 

Введення в Храм Пресвятої Діви Марії: історія свята

З протоєвангелії Якова та псевдоєвангелії Матея “Про Різдво Пречистої Діви Марії” стає відомо, що батьки Пречистої Діви Марії, святі Яким і Анна, коли не мали дітей, пообіцяли, що якщо в них народиться дитина, то віддадуть Її на службу Богу у Єрусалимський храм. Господь почув їхні молитви та дав їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, Яким та Анна привели Її до храму і віддали в руки первосвященника Захарія, у кого вона перебувала до 12 або 14 років (згідно з двома версіями Якова та Матея). Весь цей час їжу їй приносив янгол, а сама вона присвячувала весь свій час молитві, рукоділлю та вивченню святого Письма. Пречиста Діва Марія вирішила зберігати дівоцтво й присвятити себе Богу, отже, по закону отців, була доручена старому Йосипа Обручника.

В цей День хочеться побажати усім нам Божого благословення, мудрості, розуміння жертовності та толерантності один до одного. Нехай мир запанує в нашій Батьківщині та сповняться благодаттю люди!