Їхня музика має здатність проникати в найглибші закутки нашої душі. Кожна композиція розповідає особливу історію та передає такі відтінки почуттів і переживань, які важко висловити словами. Її треба слухати з закритими очима…

Double Blast – український кавер-гурт у складі лауреата міжнародних конкурсів Юрія Радко (баян) та Лідії Бойко (бандура).

Гурт був створений у 2015. Є учасником різноманітних фестивалів. З самого початку був вибраний стильовий напрямок, а саме кавери на відомі хіти зарубіжних поп та рок-гуртів. А також класичні композиції, поєднані з поп і рок-піснями та саундтреками з кінофільмів у власній обробці.

Гурт співпрацює з талановитими вокалістами та інструменталістами, створюючи неповторні музичні композиції. YouTube-канал гурту активно розвивається заворожуючи слухача-глядача українськими краєвидами природи. Першим відео, яке набуло популярності в мережі є «Щедрик» М. Леонтовича.

Ю. Радко здійснив власне аранжування твору, поєднавши його з відомим твором А. Вівальді, скрипковим концертом фа мінор «Зима». Звучання баяну і фортепіано у супроводі симфонічного оркестру надає композиції своєрідний колорит. Новаторством гурту є використання скрипкового смичка під час гри на бандурі, що відеброжено у кавері українського хіта «Плакала» групи «KAZKA».

Останнім часом гурт активно концертує в Україні.

– В Арт-дворі 9 червня ми слухали у вашому виконанні кавери. Чи пишете ви власну музику?

– У нашому репертуарі не просто кавери, а оригінальні аранжування. Поєднання класики, фолькльору, поп- та рок-пісень. А також багато власних мотивів. Недавно Ю. Радко написав нову композицію “Між небом і землею”. Прем’єра цього твору відбулася в костелі Св. Станіслава в м. Чорткові.

– Слідкуємо за вашою концертною діяльністю і бачимо, що часто ви виступаєте у церквах, костелах. Чому це так вас приваблює?

– Сама атмосфера костелу чи церкви надихає на творчість та єднання з Богом. В такій атмосфері дуже легко виступати. Це важко передати словами… Ми просто відчуваємо єднання з публікою та перебуваємо в єдиному настрої. А слухачі, які приходять до церкви на концерт, приходять з єдиним мотивом – насолоджуватися мистецтвом.

– На відеокліпах бачимо, що ви використовуєте цікаві природні локації. Які саме?

– Багато локацій, які знаходяться в самому Чорткові та його околицях… А також в печері “Млинки” (с. Залісся, Чортківський район), Бакота – затоплене село Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, націона́льний приро́дний парк «Поді́льські То́втри», Червоногоро́дський водоспа́д.

– Чи були цікаві пригоди, що траплялися з гуртом?

– Цікава пригода – це були зйомки кліпу “В печері гірського короля (Е.Гріг) / Smooth Criminal (M.Jackson)”.

На зйомках нам довелося спускати з гори ціле фортепіано, а назад з печери ми його доправляли возом, який тягнув один кінь з досить специфічним та колоритним фірманом… Це була дійсно пригода… і досить небезпечна… адже в певний момент кінь мало не впав в прірву, але все завершилося добре. Є навіть відео на нашій фб-сторінці де ми перевозили фортепіано.

– Щодо концертів, де виступали, де найтепліша публіка?

– На всіх концертах публіка сприймає нас досить тепло, підспівує знайомі хіти, танцює. Особливо було приємно виступати в Арт-дворі. Відчувалась домашня атмосфера і в певний момент ми забували, що знаходимося в Бучачі. Арт-двір нагадує такий собі маленький острівець Львова.

– Негоже запитувати про плани, та хочеться все ж знати – куди плануєте далі рухатися?

– Планів на майбутнє дуже багато. Хочеться більше творити своєї оригінальної музики, а також хочемо експериментувати з жанрами та стилями, застосовувати якісь інноваційні прийоми звуковидобування. Почали експериментувати з поєднанням до наших акустичних інструментів різноманітних електронних ефектів (процесори і т.д), але гальмом цього є потреба великих фінансових витрат, адже електронні засоби досить дорогі.

– Дуже хочеться послухати найулюбленішу вашу музику.

– Що стосується улюбленої музики… Це досить складно. Бо слухаємо від класики до сучасної різноманітної музики.

Ю.Радко: улюблений композитор епохи романтизму – Ференц Ліст. А Йогана Себастьяна Баха вважаю рокером свого часу! Люблю слухати цілими альбомами Coldplay, AC/DC, 2Cellos, Hans Zimmer, Two steps from hell.

Шановні читачі, переходьте за посиланням, вмикайте гучність і… закривайте очі…

 

До речі, Ліда – наша землячка! Народилася 15 січня 2000 року в селі Зубрець Бучацького району. Закінчила Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж імені Олександра Барвінського з відзнакою, нині є студенткою Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Розмовляла Наталія Олійник
Джерело: Арт-двір Бучач