Володимир МаланчукВолоди́мир Маланчу́к (20 серпня 1904Базар (за іншими даними — Малі Заліщики, — 29 вересня 1990ВінніпегКанада) — єпископ Української Греко-Католицької Церкви, перший апостольський екзарх для українців греко-католиків у Франції (19601982), редемпторист.

Народився в селі Базар (тепер Чортківського району Тернопільської області). Вступив до Згромадження отців Редемптористів26 квітня 1931 року прийняв священичі свячення.

22 липня 1960 року Папа Римський Іван XXIII призначив ієромонаха Володимира Маланчука, тодішнього протоігумена провінції редемптористів у Канаді, першим апостольським екзархом новоствореного екзархату для українців греко-католиків, що проживають у Франції, з титулом єпископа Епіфанії Сирійської. Єпископська хіротонія відбулася 19 лютого 1961 року в Вінніпезі (головний святитель — митрополит Вінніпезький Максим ГерманюкЧНІ, співсвятителі — єпископ Стемфордський Амвросій СенишинЧСВВ, і єпископ Торонтський Ісидор Борецький). Єпископ Володимир Маланюк був активним учасником II Ватиканського собору.

27 листопада 1982 року Папа Римський Іван-Павло II прийняв зречення єпископа Володимира Маланчука з уряду апостольського екзарха у зв’язку з досягненням ним віку 75 років. Його наступником став єпископ Михайло Гринчишин, ЧНІ.

Відійшовши на заслужений відпочинок, єпископ Володимир Маланчук повернувся до монастиря отців редемптористів у Вінніпегу, Канада, де й помер 29 вересня[2][3] (за іншими даними — 28 вересня[4]1990 року і був похований на місцевому кладовищі Holy Family Cemetery.

Автор статей на філософські та релігійні теми

Матеріал вільної енциклопедії