Попри розповсюджений міф, Степан Бандера ніколи особисто не очолював УПА.

 
Український інститут національної пам’яті пояснює, що Бандера очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Закордонні частини ОУН у 1946 —1959 роках.
Степана Бандеру нацисти 4 роки тримали в ув’язненні, зокрема в одиночній камері концтабору Заксенгаузен. Відрізаний від світу, він не знав, чи продовжують боротися побратими в Україні.
Але лідер ОУН все одно не погодився відкликати Акт відновлення Української Держави.
30 червня 1941 року ОУН(б) проголосила “Акт відновлення Української Держави”.
А вже 5 липня Степан Бандера через відмову відкликати “Акт відновлення Української Держави” був посаджений у Кракові під домашній арешт, а в подальшому був в’язнем тюрем у Берліні; звідти потрапив до концтабору Заксенгаузен.
Почалися масові арешти учасників ОУН – за деякими даними, було заарештовано 80% керівного складу ОУН(б).
“Відновлена держава” не проіснувала й тижня.
Степан Бандера був убитий агентом КГБ у Мюнхені у 1959 році.
Досі залишається символом українського спротиву.
Портрет Степана Бандери для України – це втілення національної ідеї, а саме – визволення країни та українського народу, боротьби за свободу і незалежність України. Степан Бандера народився в 1909 році в селі Угринів, на Івано-Франківщині, в родині священика.Уже в підлітковому віці (у 13 років) Степан Бандера вступив до скаутської організації “Пласт”, що працювала на благополуччя України та займалася патріотичним вихованням української молоді.
Бандері була уготована важлива і легендарна місія керівництва ОУН (Організації Українських Націоналістів), яка боролася проти німців у період окупації України, а далі – проти загарбників-більшовиків.
Нині особистість Бандери для України – це уособлення почуття національної гідності, яке за будь-яких умов залишається непохитним.
Його головними принципами були:
• соборна,
• національна,
• вільна,
• демократична Україна.
Нині Україна переживає те, проти чого невпинно боровся Степан Бандера, з цієї причини його ім’я так часто лунає з ворожих вуст.
Історичний феномен Степана Бандери полягає у тому, що він став не лише організатором та очільником національно-визвольного руху України, але й головним його символом, який ще й досі навіює страх на ворогів України.
Він та його послідовники стали втіленням українського відродження, безстрашної боротьби з радянською владою.
Незламність його духу, героїзм та самопожертва у нерівній боротьбі за національну ідею й незалежну Українську державу — яскравий взірець для нас та майбутніх поколінь українців.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Усі реакції:
Леся Клим та ще 3