В Україні з 6 листопада заборонено використання та розповсюдження більшості салютів, феєрверків та петард. Закон №7438 набув чинності.

Про це йдеться на сайті Верховної ради.

Згідно з законом забороняється використання, продаж та передачу феєрверків, салютів і петард.

Водночас заборона не поширюється на використання піротехніки Збройними силами України, Національною поліцією та аварійно-рятувальними службами.

Як зазначила народна депутатка, заступниця голови комітету з гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук закон, який забороняє використовувати та розповсюджувати більшість салютів, феєрверків та петард, за винятком піротехнічних засобів класу F1 — найтихіших та найбезпечніших.

Що забороняє закон

  • використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4;
  • продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класів F2, F3, F4;
  • продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класу F1, особам, які не досягли 16-річного віку.

11 квітня 2023 року Верховна рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів.

Порушення Закону тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

На території України діє ЗАБОРОНА на використання салютів, феєрверків та петард, – нагадує Головне управління ДСНС України у Тернопільській області.

Нагадуємо, що продавати та використовувати феєрверки, петарди чи інші піротехнічні вироби під час дії воєнного стану – ЗАБОРОНЕНО.

Згідно Закону України № 7438 забороняється:

– використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4;

– продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класів F2, F3, F4;

– продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класу F1, особам, які не досягли 16-річного віку”.

 

Джерело