Сьогодні 13 червня християни східного обряду відзначають свято Вознесіння Господнього. Воно є одним з найважливіших для вірян і присвячене піднесенню Ісуса Христа на небо. Свято Вознесіння Господнього припадає на сороковий день після Великодня. Це останній день, коли віряни вітаються словами “Христос воскрес!” У храмах цього дня ховають плащаницю. Цікаво, що це свято, як і Великдень, не має фіксованої дати, проте завжди припадає саме на четвер. Варто зазначити, що Вознесіння Господнє вважається одним із 12 найголовніших церковних свят для християн.  Тому в цей день хочеться привітати усіх християн східного обряду та побажати їм Божої ласки наповнення душі мудрістю та благодаттю, миру для нашої України, захисникам та захисницям повернутися до дому живими та неушкодженими! Христос Воскрес!

ІСТОРІЯ СВЯТА

В Євангелії говориться, що після свого воскресіння Христос перебував на землі ще 40 днів, він являвся апостолам і розповідав їм про Царство Боже, про своє друге пришестя, а також про те, що їх незабаром охрестить Святий Дух.

Вважається, що саме на сороковий день після воскресіння Ісус потрапив у рай і так закінчив свій земний шлях. Та перш ніж піднятися на небеса, Син Божий дав своїм учням останні настанови, благословив їх і став віддалятися, підносячись на хмарі в супроводі двох ангелів. Побачивши таке чудо, апостоли повернулися до Єрусалиму з великою радістю.

НАРОДНІ ПОВІР’Я

За народним повір’ям, протягом усіх сорока днів, починаючи Великоднем і закінчуючи Вознесінням, ворота пекла та раю залишалися відкритими. У цей період душам померлих праведників дозволяється перебувати на Землі, а душі грішників не відчувають пекельних мук.

У народі Вознесіння традиційно пов’язують з урожаєм і зростанням, адже свято припадає на зміну сезонів у сільському господарстві.