12 вересня 2022 року Блаженнійший Митрополит Епіфаній завітав до села Рукомиш Тернопільської області. Відвідав храм на честь святого преподобного Онуфрія Великого та звершив освячення скульптурного зображення святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, котре встановили неподалік храму.

Про це повідомила пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).

До спільної молитви долучились керуючий Тернопільсько-Бучацькою єпархією архієпископ Тихон, настоятель храму протоієрей Михаїл Суканець, запрошені архієреї та духовенство, меценати та жителі села.

Звертаючись до вірян з Першосвятительським словом Блаженнійший Митрополит Епіфаній наголосив на значенні твердості віри в цей непростий час випробування війною з боку Росії.

«Ми говоримо сьогодні про святих мучениць, а це означає, що вони пройшли непростий шлях, вони зазнали мученицької кончини, але вони не зрадили Христа, не зрадили Істину. І зараз ми також проходимо випробування, але ми обрали правду і йдемо шляхом справедливості, який приведе нас до повної перемоги. Звичайно, що за цю свободу, за дар незалежності, ми платимо високу ціну», – наголосив Митрополит Епіфаній.

Предстоятель висловив вдячність настоятелю, який багато трудиться задля розбудови громади. Відзначив іменними церковними нагородами ПЦУ скульптора Романа Вільгушинського та меценатів: Володимира Козиру, Казимира Попіля,  Володимира Лавріка, Володимира Тишковського, Марію Гадз, Юрія Козиру, Івана Олійника.

Відео візиту можна переглянути тут: