8 листопада Велике свято – Собор Архистратига Михаїла. Цьогоріч, 8 листопада, своє храмове свято відзначає релігійна громада церкви Святого Архистратига Михаїла,
в місті Бучач.
![⛪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t90/1.5/16/26ea.png)
Церква Святого Архистратига Михаїла споруджена в межах колишнього приміського села Нагірянка, яке зараз належить до Бучача.
Сама ж споруда святині є невеликою і побудована з каменю.
![🏘](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb8/1.5/16/1f3d8.png)
Храм, який ми бачимо сьогодні,споруджений на пожертви української греко-католицької громади мешканців Нагірянки в 1910 році на місці дерев’яного, який перед цим згорів.
А причиною для цього стала пожежа, яка виникла опівночі на вулиці Колійовій 26 квітня 1904 року, поширенню якої сприяв сильний вітер.
Дерев’яний парафіяльний храм існував у 1664 році. А вже в 1784 році, після смерті о.Івана Борисикевича, був прилучений до парафії церкви Святої Покрови.
Теперішній храм повністю оточений Нагірянським цвинтарем. На цвинтарі поховані парохи Бучача: о.Денис Нестайко, дідусь відомого дитячого письменника Всеволода Нестайка, о.Ярослав Богатюк, о.Михайло Курилович, посол Галицького сейму о.Гавриїл Крижановський. А в родинному гробівці парафіянин, Тадей Назарук, батько письменника, автора роману “Роксолана”- Осипа Назарука.
У храмі, по лівому боці є пам’ятна таблиця з іменами та прізвищами людей, які віддали життя під час Визвольних змагань 1918-1920 років в складі Української Галицької Армії та Армії УНР, зокрема, поручник Юліян Нестайко – син о. Дениса Нестайка.
На сьогоднішній день, храм Святого Архистратига Михаїла належить ПЦУ, а настоятелем є о.Віктор Дручок. І щонеділі тут служиться Свята Літургія.
Вже більше ста років в храмі панує особлива духовна атмосфера та релігійна святість.
Особливо вражає чудовий інтер’єр святині, який наповнює всіх присутніх неймовірною величчю та Божою благодаттю![🙏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td9/1.5/16/1f64f.png)
![🙏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td9/1.5/16/1f64f.png)
Відвідайте і ви Бучач і зайдіть до церкви Архистратига Михаїла![⛪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t90/1.5/16/26ea.png)
![⛪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t90/1.5/16/26ea.png)
![](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/400152335_655873490014630_5941553633147593621_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=UhSXL-AfYmAAX8NTw2p&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=00_AfA6QWnqUS58k6T8xrIaqjeb20u0pq3B_U0m12Ps9zRBdg&oe=65504545)
![](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/400328843_655873820014597_4196639781111372844_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=0cULdNswZe0AX9FJ2Cw&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=00_AfDUFebNPPFLPv1WqZJpwePzrUZQVD1VXUYgzs9PkgJHnw&oe=65505919)
![](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/400328803_655873886681257_5034822097673497576_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=YOzMyb5YqtEAX_Sdzi_&_nc_oc=AQk4ZXjRjDHAJplHv6GYeNwXtwMo2JxbdKodyKd0L2JvpUU-S6DO1LPr1L7eV29FG0k&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=00_AfCnYJvGyk4YCEZ4lrL0wvRoef8CegJCVcZHmauzmKwrOQ&oe=654F2081)
![](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/400336835_655873910014588_2003216347637834847_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=dtBW8WKnjjgAX-xmfRS&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=00_AfA9PjxJIP-ewnf6eTN3YlGO9Lmo9AWYGfIG5UYY-_NXYA&oe=65507180)
![](https://scontent.fiev21-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/400121877_655873930014586_5441034215997399035_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=HdXPKaZoy5EAX9r5oeA&_nc_ht=scontent.fiev21-2.fna&oh=00_AfDT42NUxyT7uOaeUKQFM2XFRuWV42ZnDgFFjOJssWXLmQ&oe=6550133C)