8 листопада Велике свято – Собор Архистратига Михаїла. Цьогоріч, 8 листопада, своє храмове свято відзначає релігійна громада церкви Святого Архистратига Михаїла,⛪️ в місті Бучач.
Церква Святого Архистратига Михаїла споруджена в межах колишнього приміського села Нагірянка, яке зараз належить до Бучача.🏘Сама ж споруда святині є невеликою і побудована з каменю.
Храм, який ми бачимо сьогодні,споруджений на пожертви української греко-католицької громади мешканців Нагірянки в 1910 році на місці дерев’яного, який перед цим згорів.
А причиною для цього стала пожежа, яка виникла опівночі на вулиці Колійовій 26 квітня 1904 року, поширенню якої сприяв сильний вітер.
Дерев’яний парафіяльний храм існував у 1664 році. А вже в 1784 році, після смерті о.Івана Борисикевича, був прилучений до парафії церкви Святої Покрови.
Теперішній храм повністю оточений Нагірянським цвинтарем. На цвинтарі поховані парохи Бучача: о.Денис Нестайко, дідусь відомого дитячого письменника Всеволода Нестайка, о.Ярослав Богатюк, о.Михайло Курилович, посол Галицького сейму о.Гавриїл Крижановський. А в родинному гробівці парафіянин, Тадей Назарук, батько письменника, автора роману “Роксолана”- Осипа Назарука.
У храмі, по лівому боці є пам’ятна таблиця з іменами та прізвищами людей, які віддали життя під час Визвольних змагань 1918-1920 років в складі Української Галицької Армії та Армії УНР, зокрема, поручник Юліян Нестайко – син о. Дениса Нестайка.
На сьогоднішній день, храм Святого Архистратига Михаїла належить ПЦУ, а настоятелем є о.Віктор Дручок. І щонеділі тут служиться Свята Літургія.
Вже більше ста років в храмі панує особлива духовна атмосфера та релігійна святість.
Особливо вражає чудовий інтер’єр святині, який наповнює всіх присутніх неймовірною величчю та Божою благодаттю🙏
Відвідайте і ви Бучач і зайдіть до церкви Архистратига Михаїла⛪️