Не ремонтували дорогу більше 40 років: на Тернопільщині дітей не можуть довозити новим автобусом до школи (відео)

 

Старий шкільний автобус ремонтують щодня, а новим не їздять через ями на дорозі Коропець-Порохова, що на Тернопільщині. Про це розповів завгосп Коропецького ліцею Богдан Ремінник. Дорогу протяжністю 5 кілометрів не ремонтували більше 40 років. Про це повідомив Суспільному голова Коропецької громади Микола Тимків.

Частина дороги Коропець-Порохова сполучає села Коропецької громади. Цим шляхом з Коропця до сусіднього села Світле пожежною машиною їде Богдан Дземан.

дорога без ремонту
Дорога. Фото: Суспільне Тернопіль

“По такій дорозі можна доїхати, при кращій дорозі, за 10 хвилин. А зараз пів години треба волочитися по таких дорогах. Нереально проїхати по такій дорозі. 5 кілометрів буквально 20 хвилин треба їхати. Третя передача — це максимум, що можна розігнати. В теперішню погоду то взагалі. Машина вже починає нагріватися, бо то нереально скоріше їхати. В разі, не дай Боже пожежі, нереально скоро приїхати”, — каже водій пожежної машини Богдан Дземан.

водій
Богдан Дземан. Фото: Суспільне Тернопіль

З Коропця до Тернополя повертається Самуїл Пшеничний. Чоловік розповідає, кілька разів на місяць їздить до селища у справах.

“Жахливо взагалі. Їдеш 20 кілометрів за годину всю дорогу. Ходову треба міняти після одної дороги”, — розповів водій Самуїл Пшеничний.

водій
Самуїл Пшеничний. Фото: Суспільне Тернопіль

Шкільний автобус, який возить дітей на навчання до Коропця з довколишніх сіл, ремонтує водій Ярослав Лучка.

“Ломиться автобус. Бездоріжжя. Я такої дороги не бачив. Я проробив 22 роки в “дорожньому”, я ще по такій дорозі не їздив. Шини – пів року і все. Міняємо ресори. Ремонтуємо автомобіль кожен день”.

водій
Ярослав Лучка. Фото: Суспільне Тернопіль

На початку літа Коропецький ліцей отримав новий автобус для довозу дітей із сіл громади на навчання. Возити ним дітей, каже завгосп навчального закладу Богдан Ремінник, наразі не планують.

атобус
Новий шкільний автобус. Фото: Суспільне Тернопіль

“Нема дороги. Шкода випускати, жаль випускати на такі ями. Розумієте? Ремонтуємо старий. А новий чекає на нову дорогу”.

завгосп
Богдан Ремінник. Фото: Суспільне Тернопіль

Секретар селищної ради Дмитро Данчук говорить, на навчання дорогою Коропець-Порохова возять дітей до Коропецького ліцею із трьох сіл громади.

“З цих сіл, які безпосередньо залежать від цього напрямку Бучач-Нижнів дороги, знаходяться села Садове, Світле, Стигла, а також велика вулиця Лесі Українки. Тому, з цього напрямку довозу потребує приблизно 40-50 учнів. Динаміка на збільшення. Стоїть така болюча проблема: довіз учнів, новий автобус і дорога. І в цій триєдиній системі, якраз можливе розв’язання цієї проблеми. Коли діти будуть довозитися сюди, вони будуть отримувати кращі освітні послуги, які дадуть їм старт в життя”.

данчук
Дмитро Данчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Зараз ділянка з Коропця до Порохової — це частина дороги державного значення Бучач-Нижнів. Вона на балансі Служби відновлення інфраструктури області з вересня минулого року. До цього ця частина дороги була місцевого значення і перебувала на балансі Управління капітального будівництва облдержадміністрації. Про це нам повідомила в Службі відновлення інфраструктури області.

дорога без ремонту
Дорога. Фото: Суспільне Тернопіль

Голова Коропецької громади Микола Тимків розповів, відрізок дороги Коропець-Порохова не ремонтували понад 40 років. За його словами, громада цього самотужки зробити не може через брак грошей у бюджеті.

“Ми багато звернень робили в адміністрацію, до президента зверталися, в Кабінет Міністрів. Мали відповіді, що немає коштів і так далі. Ми зараз зупинилися на тому, що не знаємо що робити. Дорога буде коштувати десь 50 мільйонів, 60 мільйонів. А в нас бюджет громади 36-40 мільйонів. Ми просто не в силі”.

Микола Тимків
Микола Тимків. Фото: Суспільне Тернопіль

У листі, який ми отримали від обласної служби відновлення та розвитку інфраструктури повідомили, що цю дорогу обстежували, її потрібно капітально відремонтувати. Проте під час воєнного стану фінансування робіт з капітального ремонту доріг призупинили.

Не ремонтували дорогу більше 40 років
Дорога, яку не ремонтували більше 40 років. Фото: Суспільне Тернопіль

Також кореспонденти Суспільного надіслали інформаційний запит до обласної військової адміністрації, щоб дізнатися, чому дорогу Бучач-Нижнів, до якої входить ця ділянка, передали на баланс служби відновлення та розвитку інфраструктури й чому її не відремонтували до передачі. Відповідь чекаємо.