Не ремонтували дорогу більше 40 років: на Тернопільщині дітей не можуть довозити новим автобусом до школи (відео)
Старий шкільний автобус ремонтують щодня, а новим не їздять через ями на дорозі Коропець-Порохова, що на Тернопільщині. Про це розповів завгосп Коропецького ліцею Богдан Ремінник. Дорогу протяжністю 5 кілометрів не ремонтували більше 40 років. Про це повідомив Суспільному голова Коропецької громади Микола Тимків.
Частина дороги Коропець-Порохова сполучає села Коропецької громади. Цим шляхом з Коропця до сусіднього села Світле пожежною машиною їде Богдан Дземан.
![дорога без ремонту дорога без ремонту](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/0c9a6580adb8f176.jpg)
“По такій дорозі можна доїхати, при кращій дорозі, за 10 хвилин. А зараз пів години треба волочитися по таких дорогах. Нереально проїхати по такій дорозі. 5 кілометрів буквально 20 хвилин треба їхати. Третя передача — це максимум, що можна розігнати. В теперішню погоду то взагалі. Машина вже починає нагріватися, бо то нереально скоріше їхати. В разі, не дай Боже пожежі, нереально скоро приїхати”, — каже водій пожежної машини Богдан Дземан.
![водій водій](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/a49e7d9f9b5c4705.jpg)
З Коропця до Тернополя повертається Самуїл Пшеничний. Чоловік розповідає, кілька разів на місяць їздить до селища у справах.
“Жахливо взагалі. Їдеш 20 кілометрів за годину всю дорогу. Ходову треба міняти після одної дороги”, — розповів водій Самуїл Пшеничний.
![водій водій](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/f92660bac1b8d981.jpg)
Шкільний автобус, який возить дітей на навчання до Коропця з довколишніх сіл, ремонтує водій Ярослав Лучка.
“Ломиться автобус. Бездоріжжя. Я такої дороги не бачив. Я проробив 22 роки в “дорожньому”, я ще по такій дорозі не їздив. Шини – пів року і все. Міняємо ресори. Ремонтуємо автомобіль кожен день”.
![водій водій](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/6637a54eafead614.jpg)
На початку літа Коропецький ліцей отримав новий автобус для довозу дітей із сіл громади на навчання. Возити ним дітей, каже завгосп навчального закладу Богдан Ремінник, наразі не планують.
![атобус атобус](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/9166e82ce055bcc0.jpg)
“Нема дороги. Шкода випускати, жаль випускати на такі ями. Розумієте? Ремонтуємо старий. А новий чекає на нову дорогу”.
![завгосп завгосп](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/71464513c35c8ddf.jpg)
Секретар селищної ради Дмитро Данчук говорить, на навчання дорогою Коропець-Порохова возять дітей до Коропецького ліцею із трьох сіл громади.
“З цих сіл, які безпосередньо залежать від цього напрямку Бучач-Нижнів дороги, знаходяться села Садове, Світле, Стигла, а також велика вулиця Лесі Українки. Тому, з цього напрямку довозу потребує приблизно 40-50 учнів. Динаміка на збільшення. Стоїть така болюча проблема: довіз учнів, новий автобус і дорога. І в цій триєдиній системі, якраз можливе розв’язання цієї проблеми. Коли діти будуть довозитися сюди, вони будуть отримувати кращі освітні послуги, які дадуть їм старт в життя”.
![данчук данчук](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/cbbb9a616dc8a87e.jpg)
Зараз ділянка з Коропця до Порохової — це частина дороги державного значення Бучач-Нижнів. Вона на балансі Служби відновлення інфраструктури області з вересня минулого року. До цього ця частина дороги була місцевого значення і перебувала на балансі Управління капітального будівництва облдержадміністрації. Про це нам повідомила в Службі відновлення інфраструктури області.
![дорога без ремонту дорога без ремонту](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/c2ed4ad918edb6c0.jpg)
Голова Коропецької громади Микола Тимків розповів, відрізок дороги Коропець-Порохова не ремонтували понад 40 років. За його словами, громада цього самотужки зробити не може через брак грошей у бюджеті.
“Ми багато звернень робили в адміністрацію, до президента зверталися, в Кабінет Міністрів. Мали відповіді, що немає коштів і так далі. Ми зараз зупинилися на тому, що не знаємо що робити. Дорога буде коштувати десь 50 мільйонів, 60 мільйонів. А в нас бюджет громади 36-40 мільйонів. Ми просто не в силі”.
![Микола Тимків Микола Тимків](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/6e0013bde548311c.jpg)
У листі, який ми отримали від обласної служби відновлення та розвитку інфраструктури повідомили, що цю дорогу обстежували, її потрібно капітально відремонтувати. Проте під час воєнного стану фінансування робіт з капітального ремонту доріг призупинили.
![Не ремонтували дорогу більше 40 років Не ремонтували дорогу більше 40 років](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/c1a987bb74531063.jpg)
Також кореспонденти Суспільного надіслали інформаційний запит до обласної військової адміністрації, щоб дізнатися, чому дорогу Бучач-Нижнів, до якої входить ця ділянка, передали на баланс служби відновлення та розвитку інфраструктури й чому її не відремонтували до передачі. Відповідь чекаємо.