В селі Звенигород, що за кілька кілометрів від Бучачу можна побачити невеличкий і дуже симпатичний костел Святого Духа і св. Йосафата єпископа та мученика. На відміну від більшості закинутих храмів Тернопільщини поважним віком він не відрізняється, – його звели щойно 1934 року. Зате впадає в вічі модерна та дуже цікава архітектура споруди – такі костели будували лише у міжвоєнний період.
 
Після Другої світової війни храм закрили комуністи і влаштували всередині склад мінеральних добрив. За Незалежності його віддали малочисленій римо-католицькій громаді села. Місцеві розповідають, що тут навіть встигли провести кілька служб, але просякнуте хімією помешкання погано впливало на людей і багато хто по тому відчував задуху та запаморочення. Років зі двадцять тому тут розпочали ремонт. Навіть встановили риштування та каркас для відновлення склепіння. Але через брак коштів на тому все й зупинилося.
 
Представлені світлини зроблені 2018 р., але, як з’ясували “Витрішки”, ситуація на сьогодні ні на крихту не змінилася, хіба що вивезли будівельне сміття, що захаращували територію перед храмом.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Total Page Visits: 679 - Today Page Visits: 2