Квітка Цісик та Пласт
Квітка Цісик належала до Пласту змалечку, як і її старша сестра Марія. У 1969 році про Квітку розповідав пластовий журнал «Юнак»: юначка 30 куреня імені Софії Галечко організувала пластовий ансамбль «Соловейки» з 12 подруг. Дівчата грали на гітарах і співали. З цим ансамблем Квітка виступала не тільки на пластових таборах та заходах, а й на різноманітних великих імпрезах української громади. Грали «Соловейки» на оселі «Вовча тропа», коли до них приїздив кардинал Йосип Сліпий.
Один з найяскравіших виступів колективу відбувся на вечорі самодіяльности з нагоди 20-ліття пластової станиці Нью-Йорк, там публіка не відпускала ансамбль. Українські народні пісні з цього свята були записані на плівку, проте доля цих записів невідома.
Натомість відомо, що голос Квітки був записаний на рідкісній нині платівці під назвою «Irena Biskup Orchestra And Singers — Ivanku and other favorite songs of young ukrainians» (Оркестр та співаки під керівництвом Ірени Біскуп — «Іванку» та інші улюблені пісні молодих українців). На цій платівці вона виконала кілька народних і пластових пісень. Саме ці записи можна вважати одними з перших вокальних робіт майбутньої співачки. Що цікаво, на обкладинці альбому розмістили саме її юнацьке фото.
Підготовлено за матеріалом 100 кроків: https://100krokiv.info/…/kvitka-tsisyk-zolotyj-holos…/
Diaspora.ua