Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє родинам під час воєнного стану використовувати кошти грошової компенсації з “Пакунка малюка” на будь-які необхідні товари.

Рішення ухвалювалось виходячи з того, що ці кошти можуть знадобитися родинам на їжу, ліки, пальне, щоб переміститися в безпечне місце. І це – питання життя та здоров’я новонародженої дитини.
Постановою зняті обмеження на використання коштів грошової компенсації “Пакунка малюка” на весь період воєнного стану та один місяць після його завершення. При цьому не застосовується вимога використання коштів грошової компенсації “Пакунка малюка” протягом 12 місяців.
Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після переказу коштів на картку, то зараз кошти залишаються в родин, і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць після його завершення без цього обмеження.
Варто зазначити, що родинам може бути складно відкрити новий поточний рахунок в АТ КБ ,,Приватбанк” із спеціальним режимом використання, щоб отримати на нього кошти компенсації, тому рішенням Уряду дозволено переказувати її на будь-який рахунок родини, відкритий в АТ КБ ,,Приватбанк”.
Зазначене урядове рішення також допоможе родинам під час воєнного стану отримати грошову компенсацію “пакунка малюка” за спрощеним порядком, який враховує можливі непередбачувані обставини пологів та тимчасове переміщення родин. Зокрема, рішення про призначення грошової компенсації одноразової натуральної допомоги “Пакунок малюка” приймає структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві держадміністрацій, районних військових адміністрацій, виконавчого органу міської ради. Для її отримання один з батьків має подати:
– заяву з копією свідоцтва про народження дитини;
– довідку з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги ,,пакунок малюка”.
Якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо прикласти копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.
У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини. У такому випадку до заяви вони додають:
– копію рішення районної, районної в місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
– копію рішення районної, районної в місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу).
Заяву необхідно подати особисто за місцем проживання, перебування або звернення отримувача. Заява та документи можуть бути подані до виконавчого органу сільської, селищної ради, центру надання адміністративних послуг.