о. Іва́н Майко́вич (в миру: Теодо́зій Григо́рович Майко́вич,) один із тих хто стояв у витоків релігійної та громадської свідомості бучачан. . Упродовж 1991—2007 років був ігуменом Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього. До міста скерований разом з о. Августином Дзюрбаном протоігуменом о. Василем Мендрунем. Вперше прибув до Бучача 1990 року, першу Службу Божу відслужив 17 березня 1991 року. Спричинився до віднови цього монастиря після його знищення радянською владою. При монастирі заснував ліцей (пізніше — колегіум) імені святого священномученика Йосафата і був його першим директором від 1995 до 2009 року. При Бучацькому монастирі за його сприяння відновила роботу мала гідроелектростанція на річці Стрипа загальною потужністю 280 кВт. Є почесний громадянин міста Бучача

З 2016 року — ігумен Крехівського монастиря. 

(джерело Вільна енциклопедія: 14.06.2021 року https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87_%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D1%96%D0%B9

Нещодавно о. Іван  знову завітав в Бучач та поділився спогадами про своє перебування в ньому. Також відвідав виробничі потужності ФГ “Гадз” де висловив подяку Петру Івановичу (голові господарства), за постійну підтримку його діяльності в минулому та благодійність, яку він завжди здійснює по відношенні до церкви та навчальних закладів. 

Дякую, шановний і дорогий Петре Івановичу!
Хай Бог щедро благословляє ВАС, Ваші задуми, працю та особливу турботу про ЛЮДЕЙ!
Бог бачить Ваші добрі наміри, щедрість душі і дарує Вам великий розмах праці! Хай все те що Ви робите для людей Бог винагородить Вам успішним розвитком, високою продуктивність та добробутом Ваших працівників!
Щедро благослови БОЖЕ!
Наші отці були приємно вражені Вашою продукцією, високим рівнем якості, смаковими факторами та екологічністю вирощуваних фруктів!
У Вашому намірі молимося щоб милосердний Бог щедро благословив Вас Своєю Божественною благодаттю на всіх стежках життя! Вам і Вашим підприємствам процвітання, успіхів і хай Бог прославить Вас у величній праці на більшу славу Божу і для добра України!
З БОГОМ!
PS: Щиро дякую що так щедро мене обдарували коли відвідав Ваше підприємство! Важко підібрати слова вдячності для Вас, тому прошу нашого Творця хай Ісус і Марія будуть Вашою нагородою у всьому!
ЩЕДРО БЛАГОСЛОВИ БОЖЕ! –  зазначає о. Іван Майкович.

 

Більш докладно дивіться у відео.