У червні, ГО “Бучацькі Справи” підготували та подали офіційний інформаційний запит щодо проведення міською радою акарицидних заходів упродовж 2022 року, а також чи заплановані вони  2023 році. Це стосувалося громадських місць загального користування: вулиці, парки, сквери та інше. А також у навчальних закладах комунальної власності: ДНЗ, школах, закладах позашкільної освіти. 

Нагадаємо, що акарицидні заходи це знищення кліщів на відкритому просторі, яке відбувається за допомогою застосування комплексних заходів. Вона відбувається методом розпилення хімікатів, що покривають всю прилеглу територію. 

На запит Бучацькою міською радою було надано відповідь, що заходи не проводилися, і проводитися за кошти бюджету у 2023 році не плануються. (відповідь додається).

Проте, невдовзі на сайті публічних закупівель Прозоро, з’явилася закупівля від міської ради щодо проведення таких заходів. 

Здоровий глузд у головах деяких відповідальних чиновників, все-таки переміг.  У кінці серпня 2023 року, за кошти бюджету Бучацької міської ради розпочалися роботи з запровадження протикліщових заходів, хоча найбільш вдалий час для проведення профілактичних заходів до початку кліщового сезону. Кліщі виявляють активність на початку літа (травень-червень) і в кінці (серпень-жовтень). 

Увесь 2022 рік, та першу фазу активності кліщів 2023 року, Бучацькою міською радою проігноровано, але після піднесення уваги до цього питання, міська рада все ж намагається реабілітуватися. 

Будемо сподіватися, що надалі, відповідальні посадові особи міської ради, будуть більш ретельно ставитися до своїх обов’язків щодо захисту жителів на ввіреній території, та не будуть наражати на смертельну небезпеку дітей у навчальних закладах.