Палац графа Бададені у Коропці, який будувався протягом 1893-1906 рр. і є взірцец архітектурної довершеності зараз портребує НАГАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ, адже знаходиться в плачевному стані та з кожним роком, місяцем, днем зазнає невідворотної руйнації.
Початок процесів руйнування почався в далекому 2013 році – https://castles.com.ua/koropets.html і з кожним наступним роком невідворотні зміни та стихії перетворюють споруду на руїну.
Місцева влада неодноразово зверталась із зверненнями до обласних структур для вирішення цією болючої проблеми, бо ця памятка архітектури місцевого значення є важливим об’єктом на туристичній карті всієї Зх. України. На 2021 рік з обласного бюджету спрямовані кошти на консерваціїно-відновлювані роботи, але це мізер, бо не рятує ситуацію. Тут потрібно робити повну реставрацію, бо можемо втратити споруду. В далекому 2018 році навколо палацу розгорівся не аби який ажіотаж – проводився конкурс на найкращий проек з відновлення, все виглядало, як в казці – https://www.ukrinform.ua/…/2409453-palac-grafa-badeni… . А що маємо нині – споруда, яка перебуває на балансі Коропецького ліцею-інтернату з ПВФП (обласної ради) в плачевному стані і можливого вирішення проблеми НЕ видно, глухи кут… Хіба віддати іноземцям в догострокову оренду на вілновлення, але для цього портібне вольове рішення та газдівський підхід.
Для вирішення проблеми потрібно дестки ттисяч грн., якщо не сотні чи більше мільйона. Наразі іх не має, адже плац – пам’ятка архітектури місцевого значення.
Цей допис, можливо остання надія на врятування “Коропецької перлини”, бо час невблаганний, а незворотні процеси вбивають витончені архітектурні конструкції, перикриття та зрештою внутрішню унікальльніст кімнат графської резиденції.
Ми ризикуємо втратити його назавжди((
Дмитро Данчук – Коропець-ІНФО