Згідно з даними Географічного  Словника  з 1880-1895 років на Бучаччині було 9 римо-католицьких парохій, до яких належали римо-католики з сусідніх громад, саме:

  • Бариш – обслуговував римо-католиків із Пужик, Велеснева Залісся, Зубриця, Озерян і Порохови;
  • Бучач – Заривинці, Звенигород, Зелена, Жизномир, Ліщанці, Медведівці, Нагірянка, Новоставці, Пилява, Пишківці, Підзамочок, Підлісся, Рукомиш, Сороки й Трибухівці;
  • Ковалівка -Олеша й Савулиски;
  • Коропець – Вістря й Новосілка Коропецька;
  • Монастириська – Бертники, Вичілки, Григорів, Гута Нова, Гута Стара, Дубенка, Комарівка, Коростятин Слобідка Грішна, Слобідка Долішня, Чехів;
  • Старі Петликівці – Білявинці, Бобулинці, Киданів, Курдибанівка, Осівці, Переволока і Нові Петликівці;
  • Золотий Потік – Возилів, Губин, Космирин, Костільники, Русилів, Скоморохи, Сновидів, Сокілець, Соколів, Стінка.
  • Устя Зелене – Баранів, Бобрівники, Задарів, Красіїв Лазарівка, Лука, Ляцьке, Межигіря, Низколизи, Тростянці, Яргорів;
  • Язловець – Берем’яни, Броварі, Дуліби, Заліщики, Малі, Жнибороди, Новосілка Язловецька, Передмістя, Помірці,  Ріпинці і Цвітова. 

В Доброму Полі був костел,  що  його обслуговував римо-католицький парох із Вишнівчика. В 1930-1939 рр. побудовано костел в Пороховій і Трибухівцях. 

(Джерело “БУЧАЧ і БУЧАЧИНА історично-мемуарний збірник)

На сьогодні кількість населення на Бучаччині які сповідують римо-католицизм, як і в цілому по області становить менш як 6 відсотків від загальної чисельності. Значна їх кількість зосереджена в самому м.Бучач де діє Костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Римо-католицька громада Бучачини має глибокі місцеві традиції,  які інтегровані в загальне бачення життя Римо-католицької церкви. 

Наприклад в  традиціях Бучаччан є святкове прикрашання живими квітами храмів на великі релігійні свята.  

 Костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії (джерело фото FloryLove Buchach)

Сучасна Римо-католицька церква робить кроки щодо пом’якшення стосунків з іншими релігіями. Це видно з діяльності її голови –  Папа Римський Франциск здійснює місійні поїздки та відвідини низки країн. Наприклад 5 березня 2021 року відбулася поїздка в Ірак яка б,  здавалося була не можливою декілька років тому. 

Яка надзвичайна краса! Це в Іраку так підготувалися до зустрічі Папи римського Франциска. Всі композиції з живих квітів. Так своєю працею вони виявили любов до Всевишнього Владики Неба і Землі. Михайло Маслій

Враховуючи усі сучасні фактори, та політику, навіть не зважаючи на свою не велику кількість парафіян, Римо-католицька церква має  значний вплив на суспільне життя та інші релігійні громади в нашій місцевості.