Село розташувалося на другій річковій терасі лівого берега Дністра.
Поблизу Губина виявлено археологічні пам’ятки пізнього палеоліту, культури кулястих амфор та давньоруської культури.
Перша писемна згадка — 1560 року.
Діяли українські товариства «Січ», «Сокіл», «Луг», кооператива.
У 1930-ті роки населення Губина перевищувало 1200 осіб: українці — 80 %, євреї — 15 % та інші — 5 %. Після Другої світової війни чисельність населення різко впала до 450 жителів. Багато мешканців загинуло від бойових снарядів, які залишили військові СРСР і Німеччини. Нині в селі проживає майже 150 осіб.
ерква Усікновення голови Іоанна Предтечі (1849; дерев’яна).
Збудована на місці давнішої дерев’яної церкви, яка згоріла у 1835 році. Посвячена у 1863 році. Споруда церкви дерев’яна, п’ятизрубна, одноверха, хрещата у плані. Збудована церква із смерекових колод на дубових підвалинах. До квадратної в плані нави із заходу і сходу примикають майже квадратні бабинець і вівтарна частина, а з півдня і півночі — короткі бічні рамена. Четверик нави накритий восьмигранним наметовим дахом на низькому восьмерику, намет увінчаний маківкою. Бічні зруби накриті високими причілковими дахами. Піддашшя навколо споруди опирається на кронштейн — «східці» утворені випусками вінців зрубів. Територія пам’ятки огороджена муром із ламаного каміння.
Діють загальноосвітня школа-дитсадок І ступеня, клуб, ФАП, торговий заклад.
Щороку село відвідує велика кількість туристів.
Щороку в селі проводиться фольклорно-обрядовий фестиваль «Купальські вогні».[1]
-
Матеріал вільної енциклопедії https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%BD_(%D0%A7%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BA%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD)Світлини від Petro Symak
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49058255_1071133996400473_2462615886817656832_o-1024x765.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49424648_1071127849734421_869593193673392128_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49708663_1071127566401116_4679911054233305088_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49203734_1071126803067859_1419476722708905984_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49643246_1071126466401226_1878172594197233664_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49132406_1071125809734625_2545938716216524800_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/48992744_1071124076401465_1182915498912776192_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49076988_1071123646401508_3631401939759005696_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49213075_1071122899734916_6627585943085776896_o.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49643204_1071121846401688_2216846824369553408_o.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49345967_1071120659735140_899071272212758528_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49071707_1071119663068573_2893345156067491840_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49110964_1071118456402027_9144276198304514048_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49209957_1071117749735431_123530496452853760_o-768x1024.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49187797_1071116553068884_6925712791470866432_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/49250831_1071115799735626_4641727317503115264_o-1024x768.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67429280_1210691562444715_8856051010473295872_o-1024x683.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67467116_1210691489111389_3128260840453570560_o-1024x683.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67704411_1210691099111428_2783426768185327616_o-1024x683.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67698056_1210690549111483_2065545090855600128_o-1024x683.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67472574_1210690455778159_2088731497572859904_o-1024x683.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/68554627_1210689775778227_120918718250221568_o-683x1024.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67518865_1210689432444928_1017482833368711168_o-1024x683.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67478192_1210689119111626_6599839049899311104_o-683x1024.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67756141_1210688409111697_2192955162547453952_o-683x1024.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67593094_1210687989111739_5413130935950376960_o-1024x688.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67360275_1210686645778540_6923575736003461120_o-683x1024.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67428541_1210687892445082_8528855930803060736_o-1024x683.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67743631_1210692479111290_9055382036113522688_o-683x1024.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67366407_1210686472445224_5193305726532976640_o-1024x683.jpg)
![](https://bspravy.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/67545216_1210685979111940_2623715694864236544_o-1024x683.jpg)