Каплиця УПЦ МП Десятинного чоловічого монастиря на території Національного музею історії України, Київ, 5 лютого 2018 року

hromadske

Господарський суд Києва зобов’язав УПЦ МП знести каплицю, яку незаконно звели на території Національного музею історії України.

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Суд встановив, що земельну ділянку, яка належить державі, передали музею. Проте на ній збудували каплицю.

«Документи, що підтверджують надання дозволів на будівництво, на введення в експлуатацію відсутні. У зв’язку з чим суд дійшов висновку, що вказана будівля є самовільною», — цитують рішення суду «Ґрати».

Тож суддя постановив усунути перешкоди для музею в користуванні земельною ділянкою та зобов’язати УПЦ МП власним коштом знести самовільну будівлю. Також релігійна громада власним коштом має привести ділянки до попереднього стану.

Рішення набуває чинності через 20 днів, якщо за цей час його не оскаржать.

читайте також
Чи знесуть «храм-МАФ» із території, що охороняється ЮНЕСКО? Суд дав зелене світло

Що це за «храм-МАФ»?

Будівля каплиці, так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, розташована на території Національного музею історії України та споруджена релігійною громадою Української Православної Церкви (московського патріархату).

Каплиця УПЦ МП розташована в буферній зоні, яка перебуває під охороною ЮНЕСКО. Це історичне місце біля культурної пам’ятки — фундаменту Десятинної церкви, зведеної ще в десятому столітті.

У Міністерстві культури заявляли, що каплицю споруджено незаконно, а 2018 року Національний музей історії України звернувся до Окружного адмінсуду Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про держреєстрацію прав релігійної громади УПЦ МП на цей об’єкт.

Міністр культури зазначав, що самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року, а 2012-го, за часів Януковича, почалося «узаконення» незаконного будівництва.

Джерело