Напевно в кожному селі на західній Україні є свідки переселення з території Польщі в Україну. Багато з цих людей уже відійшли в вічність, навіть в нашому селищі. Залишились ті, кому на той час було 3-5 років..
“Вирвані з коренем. Кинуті під голе небо” – так говорить талановита письменниця із Бучача, авторка книги “Мій дідусь був польським переселенцем” Тетяна Іваніцька.
Презентація даної книги відбулася в бібліотеці в неділю.
Книга Тетяни Іваницької “Мій дідусь був польським переселенцем” – твір, написаний на основі реальних подій, це оповідь про депортацію сім’ї Копалецьких під час примусового виселення українців з Польщі в 1944-1946 роках, що передувало операції “Вісла” та одночасно розповідь про пошуки забутого родинного села Кописно під Перемишлем, звідки був виселений з іншими родичами Іван Копилецький, дідусь авторки. Книга містить у собі численні зворушливі спогади переселенців. Тетяна з рідними здійснила мандрівку до витоків, до земель своїх предків – село Кописно в Польщі. Враження від поїздки, зустріч із тамтешніми людьми, опис церкви, що залишилася в Кописно, капличка, шматок корозійної бляхи по якій відшукали місце знаходження будинку, старий колодязь – це все така зворушлива. гірка, щемлива розповідь.. з любов’ю і болем. Як сповідь..
Серед присутніх на презентації книги Тетяни Іваніцької були люди із Золотого Потоку, які є безпосередніми свідками польсько-українського переселення. З слізьми та клубком, що давить у горлі вони згадували тодішні події.. Те, що запам’яталось.. В де кого, зберігаються навіть речі з якими приїхали та поселились в Золотому Потоці – дерев’яна валіза із кованими елементами, вишиті сорочки..
На даний час в нашому селищі та громаді теж проживають переселенці. Це люди, які покинули свої домівки внаслідок війни та активних бойових дій в окремих українських містах. Різні люди.. Різні долі.. Важко уявити, коли окупанти підірвали Каховську ГЕС, людям за лічені хвилини потрібно зібрати все необхідне, все своє життя і податися в невідомість, як в далекому 1946-му..
Велику трагедію потрібно відчути і зрозуміти. @Тетяна Іваніцька зуміла це і відтворила трагедію польсько-українського переселення у художньому слові. Щиро дякуємо авторці за цікаву презентацію книжки та за подаровані бібліотеці книжки. Успіхів вам, Таню, натхнення і чекаємо від вас нових творів!
Про Тетяна Іваніцька та “історія на перетині минувшини і сьогодення, із маршрутами на мус «звідти» і з охотою «туди» та спільним знаменником — не відболіло. ( Юрій Вітяк)
![](https://scontent.fiev21-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/356825641_651601763677613_5089362685145778742_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=111&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=344qBFBYyw4AX8XLMry&_nc_oc=AQn77h5Xj8v-Z85Uq9r8O08d6l44iUNXXKsyaAN3rsVUgTWf8r3uzrHnV1cKmk97sds&_nc_ht=scontent.fiev21-2.fna&oh=00_AfBJQXudMAGR-4YlCLrgSrOqI-ucNgx7Tr0dS2l7M-AcyQ&oe=64A0CE98)
![](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/356861781_651601847010938_3389275033276532961_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=110&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=EeN0g4NvYXsAX8Xbctm&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=00_AfBdT-f84rWudSl0JCBwyHzyIsAH7yguw5lq-zL0iNXGXQ&oe=64A04F66)
![](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/356816466_651601873677602_2320988599192649487_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=105&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=lzj8OAoka6oAX9KHYFA&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=00_AfCi0hlFPxDDWowdmxO_hEuaIo9i-MEFdzbzkLPcFZsQAQ&oe=64A0E1E5)
![](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/357012989_651601893677600_9086840142511004648_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=101&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=ZajBgYDC9gYAX-UBwd5&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=00_AfBc8SgnVS6GCbTSV1A9-l2EtPV0DzcK6e5G6lVMsYAuHQ&oe=64A11A12)
![](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/356661710_651601917010931_5662615748388216895_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=108&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=QNjPwEtEX0AAX-FoPgM&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=00_AfD-C5iZM4WBpBfHRSe55J2o180MrsAt6YTAwNgl4_T9qw&oe=64A0D172)
![На зображенні може бути: 1 особа, навчається, книга та текст](https://scontent.fiev21-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/356859530_651602213677568_4775992780326139673_n.jpg?_nc_cat=107&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=nmzhs7bpwRMAX8DVZzy&_nc_ht=scontent.fiev21-2.fna&oh=00_AfBGy7IcT3OJIw5_CMoH2Zjy5fAa8J45LcLuI9JgbnTQJA&oe=64A02B58)
![На зображенні може бути: 1 особа, навчається та текст](https://scontent.fiev21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/356865824_651602280344228_4771427234246730714_n.jpg?_nc_cat=105&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=Npdjsmsl97sAX8gqgS7&_nc_ht=scontent.fiev21-1.fna&oh=00_AfDj300c-Uv6ztzNa42DlsHOVf0mZ8kPMW9R-IXsO5VKlQ&oe=64A1439E)