Улюблениця мільйонів глядачів БАРБРА СТРЕЙЗАНД, яка сьогодні святкує свій день народження, певним чином пов’язана із Україною. Поза сумнівом, про причетність до української діаспори тут не йдеться, але, можливо, комусь буде цікаво дізнатися, що рід американської акторки єврейського походження мав зв’язок з Україною.
Барбра Стрейзанд народилася у 1942 році у Брукліні (Нью-Йорк) у єврейській сім’ї. Її батько, якого вона фактично не запам’ятала (він помер, коли доньці виповнився рік), також народився в цьому місті. А от дід і бабця голівудської кінодіви були з України.
Найбільше відомо про діда – Ісаака Стрейзанда з містечка Бережани (за іншою версією він народився у Бучачі, але навчався і перед еміграцією жив у Бережанах). Як зауважує біограф акторки Крістоф Мірамбо у книзі «Барбра Стрейзанд. Біографія», сім’я Стрейзандів не уникла бідності, яка була у малих галицьких містечках. Коли юнакові виповнилося 19 років, він вирішив шукати кращого життя за океаном. У січні 1898 року він емігрував до Штатів. У декларації, під час проходження митного контролю в Нью-Йорку, Ісаакові Стрейзанду написали: “Національність: галицька. Останнє місце проживання: Бережани. Грошей не має”.
У Нью-Йорку він почав нове життя і за кілька років одружився із Анною (Енні) Кестон, яка також була з єврейських емігрантів. (За одними даними Анна народилася в Галичині, за другими – на Волині). Ісаак був кравцем, Анна – кухаркою, жили досить скромно, але виховали п’ятеро дітей.
Еммануїл Мендель Стрейзанд, батько Барбри – найстарший син Ісаака та Анни – став учителем в середній школі і одружився із співачкою. Саме в цьому шлюбі 24 квітня 1942 р. народилася Барбра, яка нині має світову славу. Її дід Ісаак Стрейзанд пережив свого сина на 22 роки і помер у лютому 1965 р.
Підготовлено для Diaspora.ua за матеріалами “Радіо Свобода” https://www.radiosvoboda.org/a/28470258.html