Доброго дня. Давно не писала, про те, думаю, варто знати жителям Бучаччини, що НЦЗУ розірвала договір з нашою лікарнею, щодо лікування хворих на COVID – 19,і вразі важкого перебігу хвороби ми всі змушені звертатись у лікарні Чорткова чи Тернополя. Так, я розумію, можливо на сьогодні це не дуже актуально, але у разі спалаху хвороби, думаю, отримати якісні послуги буде набагато важче. Коротенька історія, дійсно з нового року кількість лікарень які лікують ковідних хворих скоротили в рази і спочатку в Тернопільській області залишили три лікарні, про те потім збільшили до шести, додавши Заліщики, Чортків і ще одну в Тернополі (напевне мери вищезгаданих міст на своєму місті). Ця інформація була відомою ще у першому кварталі і в Бучацькій міській раді проведена не одна сесія, приймались різні питання та звернення, але жодного не подано в Міністерство охорони здоров’я, по питанні збереження ліцензії щодо лікування хворих на COVID – 19.
Варто зауважити, що ПДФО у місцевий бюджет Бучацькою міською лікарнею та ПМЗД до місцевого бюджету сплачено за пів року понад 2,5 млн гривень, а з міського бюджету виділено для лікарні – 1 млн 440 тис, а для ПМЗД – 360 тис.на енергоносії і 300 тис. на пільгові медикаменти – і це на цілий рік (для порівняння – Золотопотіцька громада на потреби лікарні виділила 1 млн 100 тис.  грн.) !!!
Не зважаючи на те, що з боку влади немає жодної підтримки зараз, протягом минулого року – силами лікарні ,підприємців та меценатів, коштів з ковідного фонду було закуплено дороге обладнання для максимальної допомоги хворим (з ковідного фонду було виділено 1200000 з них було придбано кисневі концентратори – 529300 тис.грн, розхідні матеріали та монтаж системи кисне постачання -480000 тис.грн, кисневі приміщення -122900 тис.грн,
відеогастроскоп-2498000 тис.грн, бронхоскоп -566000 тис.грн., автоматичний імуноферментний аналізатор 900000 тис.грн.,апарат штучної вентиляції легень 2 штуки , монітор пацієнта 1 штука -1374140 тис.грн., газовий аналізатор -325000 тис.грн). Дуже шкода, що такий ресурс вже є, а лікувати хворих на COVID – 19 лікарня не може.
Протягом останніх вихідних на сайті міської ради ми всі могли спостерігати як помпезно проводились Дні Пінзеля, як мер разом із своїми однопартійцями з Верховної та обласної рад піарились на гроші громади, але жоден пост не висвітлював скільки коштів платників податків громади потрачено на це дійство, скільки відвідало це свято турагентів та туроператорів, яке очікуване збільшення туристичних потоків та збільшення міського бюджету в результаті потрачених коштів? Не можу зрозуміти що для керівництва нашої громади в пріоритеті –  здоров’я жителів громади чи власний піар?