Бучацька художня школа ім. Омеляна Васильовича Ментуса заснована 1960 року, як художня студія, для всіх бажаючих , хто мав час і бажання пізнати малярське мистецтво Ментусом Омеляном Васильовичем, переселенцем із Лемківщини, і є першою серед художніх шкіл, що засновані в районних центрах України. Якийсь час діяла в приміщенні Бучацької ратуші, та на вулиці Галицькій,25, що в центральній частині міста. З 1 вересня 2019 року Бучацька художня школа знаходиться за адресою вул. Шкільна,1.Учні та викладачі школи часто організовують виставки своїх робіт в Бучацькому краєзнавчому музеї.
На фото: верхній ряд зліва направо – Василик Р.Я.,Біль Я.Т.,Станько І.
Другий ряд зліва направо – Станкевич М.Е.,Трач М.І.,Мельник В., Божок, Манькевич В., Нетреб’як М.
Зліва направо – Чайка О.,Френчко В.,Ментус О.С., Марченко О.Ю.,Колодійчук П., Шподарунок. Фото із фондів музею.
![На зображенні може бути: одна або кілька осіб та люди стоять](https://scontent.fifo1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/261158510_1484162625290099_5459894147497930795_n.jpg?stp=dst-jpg_s720x720&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=fn4PQDWZE-cAX8dxGo8&_nc_ht=scontent.fifo1-1.fna&oh=00_AfA_DLtF-Rv8PtfT-cnZiNtr3DX_E76w91QDemZZhq9DiA&oe=6384D737)